Greek Otaku Network

Το σημείο συνάντησης όσων αγαπάμε τα manga, τα anime και τα asian drama.

ΦόρουμΑρχικήΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
Χθες στις 12:28 am από giorgos

» Μουσικά κομμάτια(+covers) από games
Δευ Σεπ 11, 2017 2:46 pm από RA3F3V3R

» My Neighbor, Charles (2015-)
Δευ Σεπ 11, 2017 2:32 pm από RA3F3V3R

» Nightmare Teacher (2016) Mini Series
Πεμ Σεπ 07, 2017 11:45 pm από RA3F3V3R

» The longest journey: Dreamfall
Τρι Σεπ 05, 2017 3:23 pm από RA3F3V3R

» I Am... (2017) Mini Series
Τρι Σεπ 05, 2017 3:01 pm από RA3F3V3R

» Daniel Henney
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:31 am από RA3F3V3R

» Frozen Love (2017) Mini Series
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:24 am από RA3F3V3R

» Bi (Rain) Artist
Τετ Αυγ 30, 2017 10:42 am από RA3F3V3R

» Best real drama kisses
Τρι Αυγ 29, 2017 12:51 pm από RA3F3V3R

» Dream Home (2010)
Κυρ Νοε 20, 2016 2:43 am από Raiden

» The Wailing (2016)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:10 am από eva

» Τελευταίο κορεάτικο τραγούδι που ακούσατε
Σαβ Νοε 19, 2016 10:09 am από eva

» Kdrama ost
Σαβ Νοε 19, 2016 10:04 am από eva

»  ‘Mainstream’ Anime: κριτήριο για να δει κάποιος κάτι ή όχι; (Άρθρο)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:00 am από eva

» Ookami Shoujo to Kuro Ouji ( Wolf Girl and Black Prince )
Σαβ Νοε 05, 2016 6:04 pm από eva

» Lee Min Ho
Σαβ Οκτ 22, 2016 1:42 am από nansecrets

» Train to Busan (2016)
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:27 pm από eva

» Hana yori Dango manga
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:26 pm από eva

» Anime χαμένος χρόνος
Τρι Αυγ 09, 2016 1:58 pm από Juohmaru

Οκτώβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Affiliates
free forum

Terry Candy

KYRVOG KOREAN MOVIES

G.O.T
Facebook
Gotnet

Προωθήστε κι εσείς τη σελίδα σας

Μοιραστείτε | 

Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 2213
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2013

#1ΔημοσίευσηΘέμα: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Παρ Οκτ 18, 2013 11:53 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

" Το drama είναι το ιδανικό πολιτιστικό προϊόν για τον πολλαπλασιασμό των πηγών εισοδήματος, δεδομένου ότι ο εθισμός που προκαλεί δεν εκτείνεται σε μακρά χρονική περίοδο όπως στην περίπτωση των αμερικανικών σειρών με τους « κύκλους », επιτρέποντας έτσι τη διαρκή επανασύσταση κοινοτήτων τηλεθεατών και την ανανέωση των βιομηχανικών τομέων που ενδέχεται να εμπλακούν στην παραγωγή. Η πλειονότητα των σειρών που εξάγονται αποτελούνται από δεκαέξι έως εικοσιτέσσερα επεισόδια μόνο, κάτι που αντιστοιχεί σε μια συνολική προβολή για δύο με δυόμιση μήνες περίπου αν προβληθεί δύο φορές την εβδομάδα. Για τον λόγο αυτό αποκαλούνται « μίνι-σειρές », αν και στην πραγματικότητα δεν είναι.

Οι κορεάτικες « μίνι-σειρές » αποτελούν στην πραγματικότητα μια σύγχρονη οπτικοακουστική εκδοχή των αισθηματικών μυθιστορημάτων. Στο επίκεντρο της πλοκής βρίσκεται πάντα ένας έρωτας που διαδραματίζεται σε ένα σύγχρονο αστικό περιβάλλον. Ωστόσο, δεν έχουμε να κάνουμε με ατελείωτες σαπουνόπερες : τα κορεάτικα drama προβάλλονται στη βραδυνή ζώνη μεγάλης ακροαματικότητας prime timeκαι είναι σχεδιασμένα ώστε να ολοκληρώνονται σε είκοσι περίπου επεισόδια."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 15628
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2013

#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Παρ Οκτ 18, 2013 1:53 pm

Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo 

Κατακτούν τον κόσμο!!!
http://gotnet.forumgreek.com
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

Αριθμός μηνυμάτων : 1445
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2013

#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Δευ Οκτ 21, 2013 10:02 pm

Κατακτούν όλο τον κόσμο, εκτός από την Ελλάδα!
Αναρωτιέμαι γιατί στην τιβι αντί να βάζουν το κάθε καμένο μεξικάνικο σήριαλ (και όχι μόνο), δεν βάζουν και κανένα Κορεάτικο έτσι για αλλαγή. Έτσι μου ρχεται να πάρω τηλέφωνο τα κανάλια και να τους το πω! Θα είναι και ένας λόγος να ξανανοίξω την τηλεόραση που έχει κλείσει εδώ και χρόνο!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Δευ Οκτ 21, 2013 10:10 pm

έχω σκεφτεί το ίδιο πολλές, πάρα πολλές φορές!! ειδικά κάθε φορά που ακούω τουρκικο και ειδικά τον σουλειμάν τον μεγαλοπρεπή (μα τον σουλειμάν????? λίγο σεβασμό στην ιστορία μας!)!
όταν είδα όμως αυτό
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
γέμισα ελπίδα!!! lol! lol! lol! lol!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Δευ Οκτ 21, 2013 10:43 pm

Θα παίξει Κορεάτικο δράμα στην ελληνική τηλεόραση;;;;;;;;;;;affraid 
Κανένας φούρνος θα γκρεμίστηκε !!! Όταν ξεκινήσει, πείτε, ώρα και κανάλι πλζ !!!!!!!headbanging 

Εγώ λέω να οργανωθούμε και αρχίσουμε να παίρνουμε τηλ τα κανάλια όλες/όλοι μαζί για κάνα-δύο εβδομάδες. Ποτέ δεν ξέρεις.
Για μεγαλύτερες πιθανότητες βλέπω το σταρ, την κρατική (; ) και τον ΑΝΤ1, αν και μάλλον για τους καλοκαιρινούς μήνες περισσότερο.

lol! 
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Δευ Οκτ 21, 2013 10:52 pm

θεσσαλονίκη!!!!
η δημοτική τους!!! 
δεν ξέρω αν εσύ είσαι κοντά, εγώ όμως είμαι πολύ μακριά!!!! Mad Mad Mad
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Δευ Οκτ 21, 2013 10:56 pm

souka
Otaku Addict
Otaku Addict

#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 12:12 am

eva έγραψε:

Νομίζω ότι έχει ήδη ξεκινήσει, έτσι δεν είναι;;;scratch 
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 12:13 am

αν είδα καλά, αυτή την Τετάρτη παίζει το 15ο επεισόδιο.
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

Αριθμός μηνυμάτων : 3110
Τόπος : Αθήνα
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα!

#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 1:34 am

ναι κι εγω το ηξερα για το tv100 οτι εχει ξεκινησει και βαζει.

εμεις να παμε με τη σουκα για τουρκικα μαλλον... δεν βλεπω να παιξει σειρα κορεατικη ποτε στα καναλια
http://terry.forumgreek.com/
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 8:19 am

α! όλο κι όλα!! μη μου το χαλάς!!! εγώ πήρα κουράγιο ότι αφού το έβαλαν αυτοί, κάποια στιγμή θα βάλουν και οι άλλοι! σκέψου ότι είναι κάτι σαν τα λατινοαμερικάνικα όταν άρχισαν να παίζονται στην ελληνική τηλεόραση! άλλωστε κάποια στιγμή έπαιξε και kmovie η ΕΤ1! 

όχι ότι παίζει κάποιο ρόλο, όπως και να 'χει, τα βλέπουμε online, και είναι και πολύ πιθανό όποιο και να αποφασίσουν να βάλουν να το έχουμε δει ήδη, αλλά απλά λέμε! θα ήταν ωραίο να δεις αυτά που βλέπεις εσύ να παίζονται στην Ελλάδα.
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 2:23 pm

eva έγραψε:
άλλωστε κάποια στιγμή έπαιξε και kmovie η ΕΤ1! 
Με όλα αυτά που έχουν γίνει με τη "νέα δημόσια" τηλέοραση, δεν ξέρω πως θα διαμορφώσουν το πρόγραμμά τους...ξέρω όμως ότι ο σύγχρονος κορεάτικος κινηματογράφος είναι αρκετά δυνατός (απ' ότι λένε οι ειδικοί). Κάποια στιγμή που θα έχω λίγο χρόνο θα ανοίξω ένα τόπικ με κάποιες από τις ταινίες που γνωρίζω και που έχουν βραβευθεί και σε πολλά φεστιβάλ  αλλά  μην περιμένετε να δείτε κάτι που θα έχει την παραμικρή ομοιότητα με τα drama. Πρόκειται για ταινίες τελείως διαφορετικές και, κάποιες από αυτές, αρκετά βίαιες...affraid affraid

Έχει επεξεργασθεί από τον/την souka στις Τρι Οκτ 22, 2013 2:37 pm, 1 φορά
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 2:30 pm

ναι ε? τι να σου πω! από ταινίες δεν ξέρω και πολλά!!
αυτή που είχε δείξει ήταν 

και ήταν πριν ακόμα δω το full house!!! τον rain τον είχα μόνο ακουστά, αλλά μου έκανε τόση εντύπωση που μου έμεινε!!! αν δεις σκηνές από την ταινία,που δεν έχει καμία σχέση με τον rain ξέρουμε αλλά και μόνο ότι στο τέλος κατάφερε να βρει τρόπο να την κάνει να φάει οπότε να ζήσει, ήταν το κάτι άλλο!! η κοπέλα πίστευε ότι ήταν ρομποτ, και επομένως δεν μπορούσε να φάει τίποτα ανθρώπινο γιατί θα πέθαινε!!! το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι θα πέθαινε από ασιτία τελικά!!!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Τρι Οκτ 22, 2013 2:35 pm

ρίξε μία ματιά και στο τελευταίο κορεάτικο τραγούδι και στο protect the boss να μου πεις άποψη
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Πεμ Οκτ 24, 2013 6:11 pm

eva έγραψε:

Spoiler !!!:

Καλέεεε, μη λες το τέλος !!! Βάλε τουλάχιστον ένα σπόιλερ λολ Rolling Eyes 

souka έγραψε:

ξέρω όμως ότι ο σύγχρονος κορεάτικος κινηματογράφος είναι αρκετά δυνατός (απ' ότι λένε οι ειδικοί). Κάποια στιγμή που θα έχω λίγο χρόνο θα ανοίξω ένα τόπικ με κάποιες από τις ταινίες που γνωρίζω και που έχουν βραβευθεί και σε πολλά φεστιβάλ  αλλά  μην περιμένετε να δείτε κάτι που θα έχει την παραμικρή ομοιότητα με τα drama. Πρόκειται για ταινίες τελείως διαφορετικές και, κάποιες από αυτές, αρκετά βίαιες...affraid affraid

Μην κάνεις τόπικ για όλες μαζί, βάλ'τες ξεχωριστά στις ταινίες. Αν τις έχω δει σίγουρα θα έχω αρκετά να σχολιάσω! Οι ταινίες και η κριτική είναι απ' τα αγαπημένα μου χόμπυ. Κι επειδή όπως έχω ξαναπεί είμαι τρελή σινεφίλ και ταυτόχρονα μ' αρέσουν οι περίεργες ταινίες, πόσω μάλλον αν είναι και Κορεάτικες, μπορεί να έχεις δει και τελείως διαφορετικές από αυτές που έχω δει εγώ οπότε θα έχω και προτάσεις + μια γνώμη. Και το κυριότερο θα έχω κάποιον να τις σχολιάσω αν τις δω!
Woohoo 

Έχω κι εγώ να βάλω πολλές ταινίες, ο λόγος που δεν έχω βάλει ακόμα είναι γιατί δεν ξέρω ποιον μπορεί να ενδιαφέρουν εδώ, επειδή βλέπετε περισσότερα δράματα. Και γιατί δεν είναι σίγουρη αν θα εξελιχτεί σε κατάχρηση ιστοχώρου, τελικά ! Suspect
Θα ξεκινήσω να βάζω μερικές, όχι ως προτάσεις απαραίτητα αλλά περισσότερο για κριτική.

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Πεμ Οκτ 24, 2013 6:21 pm

RA3F3V3R έγραψε:
eva έγραψε:

Spoiler !!!:

Καλέεεε, μη λες το τέλος !!! Βάλε τουλάχιστον ένα σπόιλερ λολ Rolling Eyes 
ups!!! ξεχάστηκα!!!!

RA3F3V3R έγραψε:

Έχω κι εγώ να βάλω πολλές ταινίες, ο λόγος που δεν έχω βάλει ακόμα είναι γιατί δεν ξέρω ποιον μπορεί να ενδιαφέρουν εδώ, επειδή βλέπετε περισσότερα δράματα. Και γιατί δεν είναι σίγουρη αν θα εξελιχτεί σε κατάχρηση ιστοχώρου, τελικά ! Suspect
Θα ξεκινήσω να βάζω μερικές, όχι ως προτάσεις απαραίτητα αλλά περισσότερο για κριτική.

αστειεύεσαι φυσικά!!!!!! περιμένω να βάλεις!!! για να δω ποια θα δω!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Πεμ Οκτ 24, 2013 6:26 pm

eva έγραψε:

αστειεύεσαι φυσικά!!!!!! περιμένω να βάλεις!!! για να δω ποια θα δω!

Εχμ...απ' τις ταινίες που θα βάλω δεν ξέρω αν θα θες απαραίτητα να τις δεις...χαχαχα
Kαλά θα βάλω και βλέπουμε. Έτσι κι αλλιώς ό,τι βάζω το σχολιάζω κι όλας.
Αλλά έχω δει τόσες δεν θυμάμαι σε όλες τίτλο, βλέποντας και κάνοντας.
Του KRW πιάνονται η θεωρούνται πολύ bias;
haha 

Έχει επεξεργασθεί από τον/την RA3F3V3R στις Πεμ Οκτ 24, 2013 6:27 pm, 1 φορά
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Πεμ Οκτ 24, 2013 6:27 pm

έτσι ακριβώς! πέρα από αυτό, το WSAYF, δεν το είδα? Razz Razz Razz Razz Razz 

και θα δω και το MS κάποια στιγμή!lol! lol! lol! lol!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Πεμ Οκτ 24, 2013 6:31 pm

eva έγραψε:
έτσι ακριβώς! πέρα από αυτό, το WSAYF, δεν το είδα? Razz Razz Razz Razz Razz 

και θα δω και το MS κάποια στιγμή!lol! lol! lol! lol!
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ Ευα !!!!
Αυτά δεν πιάνονται! Πρώτον είναι Dramas και βου είναι ωραία!
Οι ταινίες, όπως είπε και η souka και συμφωνώ απόλυτα, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα νοτιοκορεάτικα σίριαλ κατακτούν τον κόσμο!!!   Πεμ Οκτ 24, 2013 6:35 pm

έχουν να κάνουν με τον ίδιο πολιτισμό, οπότε μια χαρά θα μου είναι!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Otaku Network :: Asian Drama :: Γενική Συζήτηση Drama-