Greek Otaku Network

Το σημείο συνάντησης όσων αγαπάμε τα manga, τα anime και τα asian drama.

ΦόρουμΑρχικήΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
Τρι Οκτ 17, 2017 12:28 am από giorgos

» Μουσικά κομμάτια(+covers) από games
Δευ Σεπ 11, 2017 2:46 pm από RA3F3V3R

» My Neighbor, Charles (2015-)
Δευ Σεπ 11, 2017 2:32 pm από RA3F3V3R

» Nightmare Teacher (2016) Mini Series
Πεμ Σεπ 07, 2017 11:45 pm από RA3F3V3R

» The longest journey: Dreamfall
Τρι Σεπ 05, 2017 3:23 pm από RA3F3V3R

» I Am... (2017) Mini Series
Τρι Σεπ 05, 2017 3:01 pm από RA3F3V3R

» Daniel Henney
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:31 am από RA3F3V3R

» Frozen Love (2017) Mini Series
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:24 am από RA3F3V3R

» Bi (Rain) Artist
Τετ Αυγ 30, 2017 10:42 am από RA3F3V3R

» Best real drama kisses
Τρι Αυγ 29, 2017 12:51 pm από RA3F3V3R

» Dream Home (2010)
Κυρ Νοε 20, 2016 2:43 am από Raiden

» The Wailing (2016)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:10 am από eva

» Τελευταίο κορεάτικο τραγούδι που ακούσατε
Σαβ Νοε 19, 2016 10:09 am από eva

» Kdrama ost
Σαβ Νοε 19, 2016 10:04 am από eva

»  ‘Mainstream’ Anime: κριτήριο για να δει κάποιος κάτι ή όχι; (Άρθρο)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:00 am από eva

» Ookami Shoujo to Kuro Ouji ( Wolf Girl and Black Prince )
Σαβ Νοε 05, 2016 6:04 pm από eva

» Lee Min Ho
Σαβ Οκτ 22, 2016 1:42 am από nansecrets

» Train to Busan (2016)
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:27 pm από eva

» Hana yori Dango manga
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:26 pm από eva

» Anime χαμένος χρόνος
Τρι Αυγ 09, 2016 1:58 pm από Juohmaru

Μαϊος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Affiliates
free forum

Terry Candy

KYRVOG KOREAN MOVIES

G.O.T
Facebook
Gotnet

Προωθήστε κι εσείς τη σελίδα σας

Μοιραστείτε | 

I'm Sorry, I Love You (2004)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

Αριθμός μηνυμάτων : 1445
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2013

#1ΔημοσίευσηΘέμα: I'm Sorry, I Love You (2004)   Πεμ Ιαν 30, 2014 6:52 am

I'm Sorry, I Love You
Mianhada, Saranghanda / 미안하다, 사랑한다
Also known as: MiSa

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Η Ούν-Τσε είναι το δεξί χέρι του Τσο-Γιούν, του πιο διάσημου Ποπ τραγουδιστή της Κορέας και είναι κρυφά ερωτευμένη μαζί του. Μένει με την οικογένειά της στη βίλα της μητέρας του, Ντουλ-Χι, ντίβας του κινηματογράφου που έχει αποσυρθεί από τα καλλιτεχνικά δρώμενα. Όταν θα πάνε στην Αυστραλία για μία προγραμματισμένη συναυλία του Τσό-Γιούν, η Ουν Τσε που δεν αντέχει να τον βλέπει τρελά ερωτευμένο με μια νεαρή ηθοποιό που του έχει κάνει τη ζωή πατίνι, αλλά ούτε και να του εκμυστηρευτεί τον έρωτά της, αποφασίζει να φύγει κρυφά και να γυρίσει πρώτη στην Κορέα. Καθ' οδόν, δέχεται την πρόταση ενός Αυστραλού να την πάει στο αεροδρόμιο με το αμάξι του, ο οποίος όμως αποδεικνύεται απατεώνας που κλέβει βαλίτσες από τουρίστες, με αποτέλεσμα να βρεθεί άφραγκη και μόνη στους δρόμους της Αυστραλίας. Για καλή της τύχη, στο δρόμο της θα βρεθεί ένας Κορεάτης πρόθυμος να την βοηθήσει, ο οποίος ωστόσο ανήκει στην ίδια σπείρα με τον επιτήδειο που της έκλεψε την βαλίτσα, και την πουλάει σε ένα στριπτιτζάδικο! Αυτός, σε μια σπάνια γι' αυτόν κρίση ευσυνειδησίας αποφασίζει να την σώσει. Την παίρνει απ' το στριπτιτζάδικο, της γυρίζει την βαλίτσα και το διαβατήριο και η Ουν-Τσε καταφέρνει να επιστρέψει στην Κορέα σώα και αβλαβής.

Ο σωτήρας της Ουν-Τσε λέγεται Μουχιόκ. Είναι ένα ορφανό από την Κορέα που υιοθετήθηκε από Αυστραλούς γονείς, οι οποίοι τον έδιωξαν απ' το σπίτι σε πολύ μικρή ηλικία, με αποτέλεσμα να επιβιώσει μόνος του στους δρόμους της Αυστραλίας. Είναι πεπεισμένος ότι η βιολογική του μητέρα τον έδωσε για υιοθεσία επειδή ήταν πολύ φτωχή και το μεγάλο του όνειρό είναι να καταφέρει να μαζέψει χρήματα για να μπορέσει να επιστρέψει στην πατρίδα του, να βρει την βιολογική του μητέρα και να της προσφέρει μια καλύτερη ζωή. Όταν μαθαίνει ξαφνικά ότι η κοπέλα του, ο μοναδικός άνθρωπος που αγαπάει και του έχει σταθεί όλα αυτά τα χρόνια, ξεπουλιέται για το χρήμα και παντρεύεται έναν πλούσιο, μεσήλικα Αυστραλό μαφιόζο, γίνεται ψυχολογικό ράκος. Πηγαίνει στον γάμο αλλά εκεί, σε ένα ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ μαφιόζων, στην προσπάθεια του να την προστατέψει, τον πυροβολούν στο κεφάλι. Αν και καταφέρνει να ζήσει οι γιατροί δεν μπορούν να αφαιρέσουν τη σφαίρα και του δίνουν λίγο χρόνο ζωής. Τότε η πρώην κοπέλα του νιώθοντας τύψεις για ό,τι συνέβη, του βγάζει εισιτήριο για την Κορέα και του δίνει ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό, προτρέποντάς τον να γυρίσει και να περάσει τις μέρες που του απομένουν στον τόπο καταγωγής του.

Φτάνοντας στην Κορέα, ο Μου-Χιοκ ανακαλύπτει ότι έχει μια δίδυμη καθυστερημένη αδερφή με ένα παιδί, και ότι και αυτή είχε την ίδια μοίρα με αυτόν. Όταν μαθαίνει ότι η μητέρα του είναι η πλούσια και διάσημη Ντουλ-Χι και ότι έχει ακόμα έναν αδερφό, τον Τσο-Γιούν, ο οποίος τυγχάνει βασιλικής περιποίησης από τη μητέρα του, η αγάπη του μετατρέπεται σε μίσος. Έτσι αποφασίζει να μην αποκαλύψει την ταυτότητά του αλλά να διεισδύσει στην οικογένεια και να την εκδικηθεί. Βρίσκει τη διεύθυνση του σπιτιού της μητέρας του, φτάνει έξω από τη βίλα της, χτυπάει το κουδούνι, αλλά προς μεγάλη του έκπληξη την πόρτα ανοίγει η Ουν Τσε, η κοπέλα που είχε βοηθήσει στην Αυστραλία, η οποία όμως μη γνωρίζοντας την αλήθεια, νομίζει ότι ο Μου Χιόκ την ερωτεύτηκε παράφορα και ταξίδεψε από την Αυστραλία για να την βρει.

Σενάριο: Lee Kyeong-Hee
Σκηνοθεσία: Kim Jong-Sik, Lee Hyeong-Min
Ηθοποιοί: So Ji-Sub, Lim Soo-Jung, Jung Kyoung-Ho, Lee Hye-Young, Lee Yeong-Ha, Park Geon-Tae, Kim Hye-Ok, Seo Ji-Young, Jung Hwa-Young
Είδος: Δράμα, Κοινωνικό
Επεισόδια: 16

Trailer:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σειρά (με ελληνικούς υπότιτλους):

Ή εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

2004
KBS Drama Awards: Best Couple Award (So Ji-sub and Im Soo-jung)
KBS Drama Awards: Excellence Award (So Ji-sub)
KBS Drama Awards: Popularity Award (So Ji-sub)
KBS Drama Awards: Best New Actress (Im Soo-jung)
KBS Drama Awards: Popularity Award (Im Soo-jung)
KBS Drama Awards: Netizen Award (Im Soo-jung)
KBS Drama Awards: Netizen Award (So Ji-Sub)
KBS Drama Awards: Best Child Actor Award (Park Geon-tae)

2005
32nd Korean Broadcasting Awards: Best Picture Award
41st Baeksang Awards: Best Actor in a TV Drama (So Ji-sub)

Το δράμα γνώρισε μεγάλη επιτυχία και έξω από τα σύνορα της Κορέας και το 2013 έγινε διασκευή Τουρκικής παραγωγής,
με τον τίτλο A love story (Bir Ask Hikayesi).

Δύο χρόνια μετά την επιτυχία του I'm Sorry I Love you, η G&G Entertainment δημιούργησε μία 35λεπτή animated μικρού μήκους ταινία με τον τίτλο Between of One Year την επιμέλεια της οποίας είχε ο συγγραφέας της σειράς, Lee Kyung-hee. Το πρώτο μέρος αποτελείται από μια περίληψη των σημαντικότερων σκηνών του δράματος, ενώ το δεύτερο επικεντρώνεται στο τελευταίο κομμάτι και συγκεκριμένα στα μέρη που δεν κάλυψε η αρχική σειρά.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την RA3F3V3R στις Πεμ Δεκ 25, 2014 1:38 pm, 6 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 15628
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2013

#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Πεμ Ιαν 30, 2014 10:22 am

θα το σχολιάσω αφού πρώτα τελειώσω το ΜΣ και βάλω σχόλια εκεί!

μία ερώτηση μόνο!
Σπόιλερ:

http://gotnet.forumgreek.com
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

Αριθμός μηνυμάτων : 3110
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2013
Τόπος : Αθήνα
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα!

#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Πεμ Ιαν 30, 2014 1:24 pm

ειμαι ηδη ψημενη να το δω! τον εχω και προσφατο απο το MS και δεν ξερω με ποια σειρα να δω τι...
εχω και τα αμερικανικα να τρεχουν...

θα παιξω με αυτο και το playfull kiss
και μετα θα μπει το Inspiring generation οταν τελειωσει με το MLFAS

γιατι η μερα δεν εχει περισσοτερες ωρες;;;
http://terry.forumgreek.com/
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Πεμ Ιαν 30, 2014 1:34 pm

δεν ξέρω με ποια σειρά θα τα δεις και πότε,αλλά το MLFAS μα το δεις οπωσδήποτε!!!! δεν ξέρω αν χαλάσουν κάτι στο τέλος, αλλά μέχρι τώρα είναι ένα από τα καλύτερα που έχω δει! το βάζω στην ίδια κατηγορία με το city hunter!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Πεμ Ιαν 30, 2014 7:14 pm

Καταρχήν, σόρρυ για την έκθεση/περίληψη, αλλά όσα έγραψα δεν περιέχουν σπόιλερς. Όλα περιλαμβάνονται στο πρώτο 1, 1μισή επεισόδιο, το πολύ. Απλώς επειδή η υπόθεση ξεκινάει λίγο ανακατεμένα, είναι από τις σειρές που για να τις περιγράψεις ή θα την προσεγγίσεις τελείως περιληπτικά και γενικά είτε πολύ αναλυτικά. Δεν ξέρω αν έκανα καλά, αλλά προτίμησα το δεύτερο.

Αυτή είναι η πρώτη Κορεάτικη σειρά που είδα ποτέ. Μπορεί να την έχει πάρει το αυτί σας, αφού έχει μεγάλο κοινό και εκτός Ασίας και γενικά θεωρείται κλασική. Δεν είχα σκοπό να την βάλω στα προτεινόμενα, το αποφάσισα τελευταία στιγμή για διάφορους λόγους.
Το OST είναι η Κορεάτικη διασκευή του Yuki No Hana(Snowflake) της Γιαπωνέζας Mika Nakashima, από τον Park Hyo Shin. Στο δεύτερο βίντεο το τραγουδάει ο ΣΤΣ, είναι το ίδιο που είχα βάλει και στο θέμα με τη μουσική, από λαιβ παράσταση του ΣΤΣ.
Έχω να σχολιάσω αρκετά γι αυτή τη σειρά, αλλά επειδή μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα θέλω λίγο χρόνο να βρω τι θα πω και πώς. Που τελικά, δεν ξέρω αν θα κάνουν πιο εύκολη την απόφασή σου να την δεις Ναν, αλλά για σένα Εύα δεν νομίζω ότι κάνει... Sad 

eva έγραψε:

θα το σχολιάσω αφού πρώτα τελειώσω το ΜΣ και βάλω σχόλια εκεί!

μία ερώτηση μόνο!

Σπόιλερ:

Πώς θα το σχολιάσεις, καλέ, το 'χεις δει; Αν κρίνω από την ερώτηση, μάλλον όχι...
Σχετικά με την ερώτηση.... Suspect  scratch 

eva έγραψε:

δεν ξέρω με ποια σειρά θα τα δεις και πότε,αλλά το MLFAS μα το δεις οπωσδήποτε!!!! δεν ξέρω αν χαλάσουν κάτι στο τέλος, αλλά μέχρι τώρα είναι ένα από τα καλύτερα που έχω δει! το βάζω στην ίδια κατηγορία με το city hunter!

Για το MLFAS, επειδή σε βλέπω πωρωμένη, η αλήθεια είναι ότι διαβάζω κι εγώ πολύ καλά σχόλια. Να λέμε την αλήθεια. Και μάλλον θα το ξεκινήσω κάποια στιγμή να δω τι παίζει από περιέργεια, αλλά θα περιμένω να ολοκληρωθεί πρώτα.
Απλώς ξέρεις τι γίνεται; Είναι που φάγαμε την πατάτα με το MHIYD, και επειδή είναι κι αυτό λίγο φαντασίας/ΕΤgoHome κτλ, οι περισσότεροι είναι διστακτικοί να το ξεκινήσουν. Δώσ'του λίγο χρόνο.

nansecrets έγραψε:

γιατι η μερα δεν εχει περισσοτερες ωρες;;;

Έλα ντε! Γμτ !

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Πεμ Ιαν 30, 2014 8:47 pm

1ον, αν δεν μου πεις ότι δεν ισχύει αυτό  που έχω γράψει στο σποιλερ, δεν υπάρχει περίπτωση να του δώσω καμία μα καμία ευκαιρία!  Razz  Razz  Razz  Razz 

όταν λέω να το σχολιάσω, δεν εννοώ σχολιάσω - σχολιάσω, εννοώ να πω ποιες είναι οι πρώτες μου εντυπώσεις. εννοείται ότι θα ψάξω να βρω και σποιλερ!!  Razz  Razz  Razz  Razz 

όσο για το MLFAS, το ότι έχω πωρωθεί δεν μπορεί να περιγράψει αυτό που έχω πάθει μαζί του! είναι αλήθεια όμως ότι είναι καταπληκτικό! και δεν λέω μόνο για την πλοκή,αλλά και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι! για τον KSH είχα μία ιδέα, αλλά είναι πολύ καλύτερος απ'ότι περίμενα! όσο για την κοπέλα, τι να πω! η γυναίκα είναι εκπληκτική! είναι ο ορισμός του ταλέντου! κανονικά είναι ηθοποιός του κινηματογράφου, έχει κάνει ελάχιστα ντράμα - αυτό είναι το τρίτο της, και όσοι την ήξεραν έλεγαν ότι είναι εγγύηση! 
αυτό που έγινε με το MHIYD, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει εδώ, όχι όμως ότι δεν μπορεί να έχει "άσχημο" τέλος. μπορεί να πρέπει να φύγει και να χωρίσουν τελικά, μπορεί να μην μπορέσει να φύγει μεν, αλλά να πεθάνει. μπορεί να μη φύγει και να μην πεθάνει,αλλά το σχέδιο του κακού να πάει καλά και να βρεθεί η κοπέλα νεκρή και αυτός στη φυλακή. και χίλια δύο άλλα! δεν ξέρω ποιο θα είναι το τέλος, εκεί που λέω όλα θα πάνε καλά, κάτι γίνεται και φοβάμαι ότι το τέλος δεν θα είναι καλό.
είναι όμως πάρα πολύ καλά δομημένη η ιστορία δεν έχει ούτε τα κενά ούτε τις ασυνέχειες του MHIYD. έχει και άλλο θεματικό πεδίο όμως, η μία είχε τον μελλοντικό εαυτό που είχε έρθει στο παρόν για να έχει καλύτερο μέλλον, ενώ το άλλο έχει έναν εξωγήινο που αναγκαστικά έμεινε στον πλανήτη μας γιατί δεν μπορούσε να γυρίσει στον δικό του. παρ'ότι έχει πολλές πλευρές η ιστορία, είναι τόσο καλά σχεδιασμένη, που δεν σου αφήνει απορίες, εκτός και το θέλει! επίσης, έχει κάποια αφηγηματικά κομμάτια, ή κομμάτια αναπόλησης που μας δίνουν πάρα πολλά. τέλος, βλέπουμε πολύ καθαρά τη ροή σκέψεων και το συλλογισμού και του πρωταγωνιστή, που έτσι κι αλλιώς όμως, αυτός έχει τα μεγαλύτερα διλήμματα. Σε αυτό το σημείο όμως είναι που η κοπελιά δίνει πραγματικά ρέστα! 
όσο για το να δώσω χρόνο, εννοείται ότι ο κάθε ένας έχει τους δικούς του ρυθμούς και με βάση αυτούς πάει, απλά είμαι τόσο ενθουσιασμένη που πραγματικά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο, όποτε κι αν το δει κανείς (με το ίδιο σκεπτικό έβαλα και το CH στο TGF αν και ήμουν επιφυλακτική αφού ήταν κάτι εντελώς ξένο για τα κορίτσια). τώρα, αν κάποιος το βλέπει όσο παίζεται και έχω κάποιον να το συζητάω, αυτό είναι σίγουρα κάτι που θα με χαροποιήσει, αλλά από την άλλη το αντίθετο δε θα λειτουργήσει αρνητικά, από καμία πλευρά.
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Κυρ Φεβ 09, 2014 3:23 am

Το λεπόν...επειδή χρωστάω μια εξήγηση.
Το βασικό ρεζουμέ είναι ότι ο σεναριογράφος είναι ένας ξεδιάντροπος σαδιστής. Αυτή είναι όλη η ουσία, αυτό συγκρατήστε, μ' αυτό πορευθείτε. Τα υπόλοιπα είναι αχρείαστες φλυαρίες και δεν υπάρχει λόγος να τα διαβάσετε. Η παρακάτω ανάλυση αφορά μόνο σοβαρές προτάσεις  Very Happy (αυτούς που σκέφτονται σοβαρά να την δουν).

Καταρχήν η σειρά είναι του 2004 που σημαίνει ότι μπορεί και να δείχνει τα χρονάκια της, όχι ότι είναι απαραίτητα κακό, αφού έχει πολύ ωραία σκηνοθεσία και δικαίως κέρδισε το ανάλογο βραβείο. Νομίζω όμως ότι ως δομή η υπόθεση τα έχει τα θεματάκια της. Η σειρά αποτελείται από 16 επεισόδια. Τα πρώτα 2-3 άντε 4 επεισόδια κυλάνε όμορφα και ουσιαστικά είναι εισαγωγή της ιστορίας, ύστερα περνάει στο κομμάτι της εκδίκησης μέχρι το 8-10 περίπου και από το 10 και μετά παίρνει πορεία για την κορύφωση του τέλους, με τα πιο συγκινητικά μέρη. Ή έτσι το είχαν φανταστεί.

Αυτό που βρήκα πιο προβληματικό είναι το κομμάτι της εκδίκησης, διότι η πλοκή όπως φαίνεται εκ του αποτελέσματος δεν είναι καλά δουλεμένη και δίνει την εντύπωση ότι σκοπεύει σε μια εκβιαστική συναισθηματική φόρτιση, με αποτέλεσμα να μην είναι ξεκάθαρο τι ακριβώς νιώθει/θέλει να κάνει ο πρωταγωνιστής και γιατί. Αν είχε δώσει μεγαλύτερη έμφαση στην πλοκή και συνέχιζε όπως συνέχισε, θα ήταν πολύ καλύτερο. Αυτή είναι η γνώμη μου τουλάχιστον, ότι έχασε λίγο τον ρυθμό του εκεί, από αυτή την αχρείαστη υπερπροσπάθεια. Εκτός από αυτό, έπαιξε αρκετά με τις αντιθέσεις που προκύπτουν εκ των πραγμάτων από την θεματολογία, το οποίο αρχικά ήταν ωραίο και λειτούργησε θετικά, αλλά η συνεχόμενη επανάληψη οδήγησε σε υπερβολή.
Σαν υπόθεση, δεν είναι το δράμα που θα ξεκινήσει και δεν θα μπορείς να το αφήσεις από τη δράση ή από την τόσο ενδιαφέρουσα πλοκή. Περισσότερο νιώθεις σαν να κοιτάς από τη κλειδαρότρυπα τις ζωές και τα εσώψυχα μερικών ανθρώπων με άτυχες ζωές. Γίνεται πολύ σαπούνι ώρες-ώρες και πολύ δραματικό που μπορεί να γίνει too much έτσι μονότερμα που το πάει, με αποτέλεσμα είτε να συγκινηθείς πολύ, είτε να πεις, "Δε μας χέζεις ρε φίλε! Το παράχεσες!"
Δηλαδή, εντάξει, δώσε πόνο στον λαό, Οκ. Αλλά ρε φίλε, το θέμα είναι ήδη βαρύ, η σειρά από μόνη της οδηγεί έτσι κι αλλιώς σε έντονες καταστάσεις και αντιδράσεις, εσύ τώρα τι παραπάνω ζητάς; Να κάνουμε ομαδικό χαρακίρι; Πόσο να συγκινηθεί κάποιος πια; Κάποια στιγμή μπορεί να μπλοκάρεις.

Κάποια άλλα θέματα επίσης ήταν λίγο χαζά. Ασπούμε η πρωταγωνίστρια μπαίνει στο αμάξι του πρώτου τυχάρπαστου που συναντάει σε μια ξένη χώρα για να την πάει στο αεροδρόμιο... Πολύ λογικό...όλοι το ίδιο θα κάναμε αντί να πάρουμε ταξί!
Μετά της κλέβουν τη βαλίτσα και αντί να πάει στην αστυνομία π.χ. ή να πάρει ένα τηλέφωνο και να ειδοποιήσει κάποιον όπως θα έκανε κάθε φυσιολογικός ενήλικας, συμπεριφέρεται λες και είναι 7 χρονών παιδί που έχασε την μαμά του στο σούπερ μάρκετ. Αστείο.
Ύστερα, ο πρωταγωνιστής μεταμφιέζεται για να πάρει εκδίκηση από κάποια που τον ξέρει αλλά δεν θέλει να τον αναγνωρίσει. Η οποία μεταμφίεση αποτελείται από αλλαγή χτενίσματος/ντυσίματος και ένα υποτυπώδες μουστάκι. Κι αυτή, σπάει το κεφάλι της να βρει ποιον της θυμίζει....Κωμωδία. Rolling Eyes 

Για τους ηθοποιούς:
Η κοπέλα του από την Αυστραλία....Κορεάτισσα κομπάρσα με φάτσα βλαμμένου βατράχου.
Η ηθοποιός με την οποία είναι κολλημένος ο τραγουδιστής/γιος εκνευριστικά αδιάφορη και ψιλό-άσχημη.
Η δίδυμη αδερφή, καλή σε γενικές γραμμές αλλά δεν με έπειθε πάντα για την καθυστέρησή της.
Το παιδί που υποδύεται τον μικρό της γιο, πολύ καλός.
Αυτή που κάνει την μάνα είναι γλυκιά παρουσία, είχε τη λάμψη για να παίξει τη διάσημη ηθοποιό, αλλά τη βρήκα λίγο κατώτερη των προσδοκιών στα δραματικά μέρη.
Ο αδελφός/τραγουδιστής...δεν μπορώ να τον κρίνω συνολικά ως ηθοποιό γιατί σε όλη τη σειρά κάνει ένα ανεκδιήγητο κακ(λ)ομαθημένο. Μόνο στο τέλος ο ρόλος του αποκτάει κάπως μεγαλύτερη έκταση και μπορείς όχι μόνο να τον συμπαθήσεις ως ένα βαθμό, αλλά και να κρίνεις τις υποκριτικές του ικανότητες. Απλώς είναι τόσο μικρό το δείγμα, που δεν ξέρω αν καταφέρνει να σώσει όλο το προηγούμενο.
Η πρωταγωνίστρια...καλή, αλλά για μένα λιγότερο καλή σε σχέση με άλλες δουλειές της. Σαν παρουσιαστικό νομίζω ότι ταίριαζε απόλυτα με τον ρόλο που της δόθηκε και με τον ΣΤΣ σαν ζευγάρι. Δεν ξέρω αν άλλη ηθοποιός στη θέση της θα έπαιζε καλύτερα ή χειρότερα, ή αν θα ταίριαζε περισσότερο, αλλά υποδύεται έναν χαρακτήρα που έτσι κι αλλιώς καθ' όλη τη διάρκεια της σειράς, δημιουργεί στον θεατή πολύ αντιφατικά συναισθήματα. Ή θα την μισήσεις ή θα την λατρέψεις ή θα θέλεις να την σπάσεις στο ξύλο. Το πιο πιθανό και τα τρία μαζί, ταυτόχρονα.
Όσο για τον πρωταγωνιστή...άψογος. Για μένα όλη η σειρά είναι πρώτα και πάνω απ' όλα, ο ΣΤΣ.

Όπως είπα, αυτό είναι το πρώτο Κορεάτικο Δράμα που είδα ποτέ στη ζωή μου. Και από σχόλια που έχω διαβάσει, είδα ότι πολλοί ξεκίνησαν από αυτό, πιθανολογώ, λόγω της Λιμ Σου Τζουνγκ και την Η ιστορία δύο Αδερφών, που γνώρισε επιτυχία στο δυτικό κοινό. Αλλά και πολλοί γνώρισαν τον ΣΤΣ μέσα από αυτήν, όπως εγώ καλή ώρα.
Ακριβώς επειδή ήταν το πρώτο σήριαλ, όταν το πρωτοείδα δεν μπόρεσα να το κρίνω αντικειμενικά. Λίγο ότι ήταν κάτι καινούργιο και προσπαθούσα να μπω στο κλίμα, λίγο η γλώσσα/εκφράσεις κ.τ.λ. που ήταν όλα άγνωστα, λίγο ότι έπρεπε να συνηθίσω τους αγγλικούς -ερασιτεχνικούς- υπότιτλους με κάκιστα αγγλικά...Με αποσυντόνισε. Και για να πω την αλήθεια, μέχρι ένα σημείο είχα ψιλό-βαρεθεί, αλλά και εκνευριστεί απίστευτα,
Σπόιλερ:

στο μεγαλύτερο μέρος, για να μην πω όλο, θέλεις να πάρεις έναν-έναν τους πρωταγωνιστές και να τους χτυπάς τα κεφάλια στον τοίχο μ' αυτά που κάνουν! (Με εξαίρεση τον χαρακτήρα που υποδύεται ο ΣΤΣ). Ο μόνος λόγος που το συνέχισα ήταν για δω που θα καταλήξει. Ή μάλλον για να δω αν θα καταλήξει εκεί που προοριζόταν από την αρχή ή αν θα κάνει την έκπληξη. Και φυσικά για τον ΣΤΣ που κόλλησα απίστευτα και πραγματικά πιστεύω ότι είναι η καλύτερή του εμφάνιση. Και εμφανισιακά γιατί του 'χουν δώσει φοβερό στυλ αλλά και υποκριτικά. Αν και απ' όσο θυμάμαι είχα συγκινηθεί σε αρκετά κομμάτια, δεν συγκινήθηκα όσο ήταν αναμενόμενο για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω, ούτε μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση. Αλλά προφανώς κάποια εντύπωση μου έκανε για να συνεχίσω να βλέπω Κορεάτικα Δράματα.

Στο μεταξύ, συχνά-πυκνά συναντούσα σχόλια που έλεγαν ότι η σειρά είναι κλασική, must see κτλ. και αφού είχε περάσει ένας χρόνος και θυμόμουν μόνο τα βασικά, αρχή-μέση-τέλος πάνω κάτω, λέω ρε γμτ τι είδαν αυτοί που δεν είδα την πρώτη φορά; Δεν την περνάω μια στο γρήγορο να ξαναθυμηθώ τι παίζει;
Τη δεύτερη φορά λοιπόν, μέχρι τη μέση είδα μόνο τα κομμάτια που με ενδιέφεραν περισσότερο, όχι όλη, και από τη μέση και μετά, που κατά τη γνώμη μου είναι τα πιο ωραία επεισόδια, τα είδα κανονικά. Τι να σας πω... εκτός από το ότι μ' άρεσε πολύ περισσότερο και είχα καρφωθεί στην οθόνη, πλάνταξα και στο κλάμα...Και μάλιστα τα 2-3 τελ. επ. τα είδα βράδυ πριν κοιμηθώ, και το πρωί που ξύπνησα δεν ήξερα τι είχα μιλάμε, τρόμαξα να συνέλθω.

Όλα αυτά τα ανέφερα για να πω ότι στην πραγματικότητα είναι ίσως το μοναδικό δράμα που μπορεί να μην έχω ίχνη αντικειμενικότητας. Αφού, την πρώτη φορά δεν είχα μέτρο σύγκρισης, τη δεύτερη ήξερα την υπόθεση και είχα ένα έξτρα κίνητρο τον ΣΤΣ. Το κυριότερο είναι ότι μετά από τόσο καιρό, εξακολουθώ να μην ξέρω αν το μισώ ή αν είναι απ' τα αγαπημένα μου. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μ' αρέσει, αλλά δεν μπορώ να πω κιόλας πόσο μ' αρέσει και γιατί αφού ταυτόχρονα μου δημιούργησε και τρελά νεύρα.. Σε γενικές γραμμές νομίζω ότι είναι από τι σειρές που ο κάθε ένας θα την βιώσει/φιλτράρει διαφορετικά. Κάποιοι μπορεί να την μισήσουν και για κάποιους να είναι αριστούργημα. Επίσης, έχει την ιδιότητα όσο την σκέφτεσαι εκ των υστέρων -με την προϋπόθεση ότι δεν σου φάνηκε τελείως μαλακία- να...grows on you (σόρρυ, δε μου 'ρχεται η κατάλληλη έκφραση στα ελληνικά τώρα... Suspect ) και πιθανότητα να απόκτήσει μία καλτ/διαχρονική χροιά, λόγω και του θέματος, που αποσκοπεί  και πατάει ακριβώς σ' αυτό.

Γιατί την έβαλα στα προτεινόμενα...σαν σύνολο νομίζω ότι είναι μια σειρά που δημιουργεί έντονες αντιδράσεις, είτε θετικές είτε αρνητικές και αυτό από μόνο του αξίζει αν μη τι άλλο.
Γιατί θεωρείται κλασική και γιατί είναι must see για τους φαν του ΣΤΣ. (που δεν υπάρχει κανείς εδώ μέσα πλην εμού, αλλά δε βαριέσαι! :) )
Και γιατί δεν ξέρω...έτσι μου 'ρθε τελευταία στιγμή!

Αν τελικώς αποφασίσει να την δει κάποιος, ας λάβει υπόψη του όλα αυτά που είπα, για να μην πει ότι δεν τον προειδοποίησα. Ή μπορεί να μην τα λάβει και καθόλου... Και κλείνοντας, να πω σόρρυ για τη λογοδιάρροια, ήρωας όποιος κάθισε να διαβάσει μέχρι εδώ, αλλά κι εμένα μου δημιουργεί τόσο ανάμεικτα συναισθήματα η σειρά, που δεν ήξερα πώς να τα μεταφέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τώρα θα πάω για ένα γενικό τσεκ-απ, γιατί μετά από τόση σκέψη και γράψιμο θα έχω πάθει οπωσδήποτε κάτι.
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Κυρ Φεβ 09, 2014 9:58 pm

κι εγω φαν του! (οκ οχι οσο του Hot αλλα φαν..) μου αρεσε στα φαντασματα. ειανι το επομενο που θα δω μετα το playfull kiss που μολις ξεκινησα
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Κυρ Φεβ 09, 2014 10:02 pm

εγώ λέω να δω ένα ιστορικό με τον εξωγήινο!! είχα διαβάσει πολύ καλά σχόλια από πιο πριν, αλλά τώρα έδεσε!  lol!  lol!  lol!  αλλά πρέπει να τελειώσω το I hear your voice πρώτα που είμαι στο 7 και έχει 18.
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 10, 2014 12:20 am

nansecrets έγραψε:

κι εγω φαν του! (οκ οχι οσο του Hot αλλα φαν..)

Αχ, τι καλά, θα 'χω και συμπαράσταση!
ah ah ah ah ah 
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 12:32 pm

Υπάρχει μια σειρά που λέγεται A Love to Kill, που παίζει ο Rain. Δεν ξέρω αν την έχεις δει Εύα, αλλά εσύ ως φαν λογικά θα την ξέρεις ( ; ). Λένε ότι είναι ουσιαστικά μια περίπου αντιγραφή του I' m sorry I love you, με πολλά ίδια στοιχεία και παρόμοιο ή ίδιο τέλος.
Ότι δημιουργήθηκε επειδή ο κόσμος είχε αγαπήσει πολύ το I' m sorry I love you, και 6 χρόνια μετά έκαναν αυτό, αλλά δεν πήγε καθόλου καλά γιατί το σύγκριναν με το I' m sorry I love you και γιατί τους κακοφάνηκε η αντιγραφή. Και ίσως για άλλους λόγους, κάτι διάβασα ότι δεν υπήρχε η χημείο ανάμεσα στο ζευγάρι κτλ.
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 12:46 pm

το ξέρω.... και έχω δει και κάποια στιγμιότυπα σε fmv. η αλήθεια είναι ότι φαινόταν καλό, αλλά δεν είναι από αυτά που έχω για το άμεσο μέλλον.
αν αποφασίσω να δω κάτι με άσχημο με τέλος, θα δω αυτό και το 1 littre of tears πρώτα. Μάλλον το 1lot πρώτα! το βρίσκω παντού μπροστά μου, σε όλες τις λίστες με τα καλύτερα drama, λέει ότι έχει πολύ μα πολύ κλάμα, αλλά είναι τέλειο!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 12:50 pm

Εμένα πάντως σαν δράμα, μ' αρέσει αυτό οκ, αλλά το καλύτερό μου είναι το ATDP, και όχι λόγο ΚΡΓ γιατί ο ρόλος του είναι κάπως περιορισμένος.
Απλώς όσα δράματα έχω δει, και κυρίως αυτό, είναι πιο σαπούνια. Το ATDP είναι πιο ρεαλιστικό και έχει γίνει με πολύ ευαισθησία στο θέμα του Αλτσχάιμερ. Βέβαια έκλαψα πιο πολύ μ΄αυτό αλλά δεν έχει να κάνει!  lol! 
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 12:53 pm

ATDP ε? μάλλον πρέπει να το δω κι αυτό κάποια στιγμή! το ποια στιγμή θα είναι δεν ξέρω..!!!
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 1:22 pm

εγω πηγα να το ξεκινησω χθες και με πηρε ο υπνος με τις διαφημισεις που πεταει το dramafever..

παιζει αλλου το I'm sorry I love you?

δεν μπορω τοσες διαφημισεις μου σπανε τα νευρα!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 1:42 pm

nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 2:01 pm

ευχαριστωωωωωωω
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Δευ Φεβ 17, 2014 2:02 pm

τίποτα!  Very Happy
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τρι Φεβ 18, 2014 8:23 am

nansecrets έγραψε:

δεν μπορω τοσες διαφημισεις μου σπανε τα νευρα!

Εμένα να δεις ! Όταν είχα δει κάνα-δύο επεισόδια απο το ΜΣ στο Βικι, είχα πήξει στους παστουρμάδες και τα σαλάμια!
 roar  smash 

Υπάρχει και στο youtube αλλά ξεκινάει από το 2part του 1 επεισοδίου, το πρώτο το έφαγε η μαρμάγκα μάλλον. Απλώς είναι σε 10λεπτα μέρη, δηλαδή 6 βίνετο το κάθε επεισόδιο αλλά σε κάποια επεισόδια έχει και 7ο. Και κάποια παρτς δεν βγαίνουν στα προτεινόμενα, πρέπει να τα ψάξεις manual.
Απλώς το αναφέρω ως εναλλακτική γιατί τον τελευταίο μήνα ή κάπου εκεί, έχω δει ότι στο gooddrama και στο άλλο το δίδυμο, σε πολλές σειρές οι περισσότεροι players έχουν πέσει και συνήθως υπάρχει μόνο ο τελευταίος που εγώ γενικά δεν τον προτιμώ. Δεν ξέρω τι συμβαίνει.
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τρι Φεβ 18, 2014 8:39 am

Βλεπω το it started with a kiss εκει, και μου παίζει κανονικά, δεν ξέρω όμως τι κάνει σε άλλα drama!
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τρι Φεβ 18, 2014 1:02 pm

καταρχην στο Viki αν βαλεις στον chrome τον adblock premium δεν εχει διαφημισεις. εγω εχω και τον adblock premium και τον adblock plus και τον adblock pro ταυτοχρονα. δεν περναει καμμια διαφημιση οπως καταλαβες!
αλλα στο dramafever λογω που δεν ειναι διαθεσιμο το συγκεκριμενο drama ουτε για ελλαδα ουτε για αμερικη μπηκα απο mozila που εχω εγκαταστησει το anonymous X και μου δινει IP και απο αλλες 2 ευρωπαικες χωρες ( νομιζω αγγλια κι αλλη μια) και με αφηνε να το δω αλλα δεν πιανει εκει ολα αυτα του adblock οποτε με εφαγαν οι διαφημισεις.
στο gooddrama ειναι μια χαρα.

ειδα χθες τα 3 πρωτα.
καλο φαινεται. λιγο σε σκηνες που δεν μιλανε και παιζει η μουσικη σκηνοθετικα κατι δεν μου παει αλλα το προσπερνω.
μεχρι στιγμης ειδα τα της περιληψης.

περιμενω να δω πως θα εξελιχθει απο δω και περα.
μου τη δινει το χρονικο (περιθ)οριο.. που εχει λογω της σφαιρας. ελπιζω να αλλαξει..
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τρι Φεβ 18, 2014 4:13 pm

Λοιπόν, έχετε δίκιο! Στο gooddrama παίζουν όλα κανονικά... απλώς όχι με Ι.Ε. (που είναι για τα μπάζα). Και επειδή τον τελ καιρό έχω δει μόνο αποσπασματικά, νόμιζα ότι είχαν πέσει οι πλέιερς. Μιλάμε εδώ και 1 χρόνο, για δουλειά λεπτών στο ίντερνετ, φτύνω αίμα. Έτσι μου ρχεται να πετάξω τον υπολογιστή από το παράθυρο και να ξεριζώσω τη γραμμή του τηλεφώνου!
Το adblock το απλό το είχα δοκιμάσει, κόβει τις περισσότερες διαφημίσεις αλλά μου αργεί λίγο η περιήγηση, συν ότι σε κάποια σαιτ δεν μπορώ να μπω γιατί τον εντοπίζουν. Το κυριότερο είναι, ότι τώρα βρίσκομαι σε φάση...αποσύνθεσης στον υπολογιστή, τα έχω ξηλώσει όλα για να δω αν κάποιο πρόγραμμα επηρεάζει τη σύνδεση, οπότε και δεν προσθέτω/κατεβάζω τίποτα για την ώρα, μπας και βγάλω κάποια άκρη. Τσατάλια τα νεύρα μου.

Έτοιμη είμαι να... ang_explosive 

nansecrets έγραψε:

- ειδα χθες τα 3 πρωτα. μεχρι στιγμης ειδα τα της περιληψης.

-λιγο σε σκηνες που δεν μιλανε και παιζει η μουσικη σκηνοθετικα κατι δεν μου παει αλλα το προσπερνω.

-μου τη δινει το χρονικο (περιθ)οριο.. που εχει λογω της σφαιρας. ελπιζω να αλλαξει..

- Α, 3 επεισόδια ήταν η περίληψη; Νόμιζα ότι ήταν 1-1μιση επεισόδιο το πολύ...Πολλά έγραψα τελικά.  lol! 
- Και να φανταστείς ότι στα πρώτα επ. υπάρχει και εναλλαγή τραγουδιών...μετά γίνεται υπερχρήση 2-3 και τελικά ενός! Γενικά η σειρά βασίζεται βαρέως στο σάουντρακ...

-Τι εννοείς σου τη δίνει το χρονικό περιθώριο;  lol! 

Καλά, άμα άρχισες να τσαντίζεσαι από τώρα, καληνύχτα...προβλέπω να μην συνεχίζεις για πολύ ακόμα.
 haha  haha  haha  haha  haha 

nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τρι Φεβ 18, 2014 9:03 pm

καλε οχι θα το τελειωσω εγω δεν αφηνω στη μεση τιποτα.
θελω να εχω ολοκληρωμενη αποψη οποια κι αν ειναι, καλη ή κακη.

απλα δεν θελω να πεθανει αυτο εννοω. γιατι αυτο αφησε η αλλη η τυπισσα που για χαρη της εφαγε τις σφαιρες, οτι δεν εχει πολυ χρονο λογω αυτης της σφαιρας στο κεφαλι και να φυγει να παει Κορεα να πεθανει στην πατριδα τους.

στο 3ο δειχνει που εχει παει κι εχει βρει και το σπιτι της μανας του και "μαρκαρει" και το χωρο σαν σκυλος αφου δεν του ανοιξαν να παει στην τουαλετα και μιλαει με την κοπελα.
εχει δει και τη μανα να βγαινει απο το σπιτι με τον αλλο γιο και να μπαινουν στη λιμουζινα.
αποψε που θα δω το 4ο θα δω πως εξελισσεται απο δω και περα.
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τετ Φεβ 19, 2014 12:41 pm

ειδα και το 4ο.
ξεχασα να πω για το 3ο οτι δειχνει που γνωριστηκε με τον αδελφο του τον yoon μετα που τον εσωσε απο τη λιμνη και το περιστατικο με την κοπελα και τον καυγα που ειχαν, μετα στο νοσοκομειο που επαιξαν μπασκετ και μετα που του μαθαινει κολυμπι στην πισινα.

εκει ηταν χαμενος στις σκεψεις του οσο πνιγοταν ο αλλος; ειχε ενα περιεργο βλεμμα..
παντως τον εσωσε τελικα.

στο 4ο μου αρεσε πολυ η σκηνη που παρακολουθουσε την κοπελα μετα την κατσαδα που εφαγε απο τον τραγουδιστη φιλο της και αυτη πηγε να περασει το δρομο οταν αναψε κοκκινο και δεν την αφησε.
ειχε πλακα οταν του ειπε οτι να βγουνε αφου πρωτα σιγουρεψε οτι δεν ηταν ψυχακιας  και μετα με την κοπελα  τα πινανε και τον επιασε ο πονος στο κεφαλι κι εκεινη του τραγουδησε το ιδιο τραγουδι με την πρωην.. το φιλι μαλλον δεν ηταν ξεκαθαρο για εκεινον, δηλαδη το εδωσε μεσα στη σκεψη του και για την αλλη. ετσι μου φανηκε. πλακα ειχε που πεσανε ξεροι οσο φιλιοντουσαν!

η σκηνη με τη μανα του στο σπιτι μετα που εσπασε τα πιατα αυτη και πατησε στα κομματια και αιμορραγουσε στο ποδι τον ειδα να βγαζει ενδιαφερον που της εδεσε το ποδι με κομματι απο τη φανελλα του αλλα πληγωθηκε που την ειδε να τρομαζει μαζι του και να τον αποφευγει.
ειναι και λιγο αποτομος καποιες στιγμες αλλα δεν τον αδικω, σαν αγριμι μεγαλωσε..
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: I'm Sorry, I Love You (2004)   Τετ Φεβ 19, 2014 8:13 pm

nansecrets έγραψε:

γιατι αυτο αφησε η αλλη η τυπισσα που για χαρη της εφαγε τις σφαιρες, οτι δεν εχει πολυ χρονο λογω αυτης της σφαιρας στο κεφαλι και να φυγει να παει Κορεα να πεθανει στην πατριδα τους.

Της το είχε πει πριν ο γιατρός στην Αυστραλία. Απλώς το λέω γιατί τα αγγλικά δεν τα είχαν μεταφράσει όπως κάνουν συνήθως, σε περίπτωση που δεν κατάλαβες ακριβώς τι έλεγαν. Γιατί κι εγώ το πέρασα δυο-τρεις φορές για να καταλάβω τα μασημένα αγγλικά του τρίτο-τέταρτου κομπάρσου που έκανε τον γιατρό... Rolling Eyes 

nansecrets έγραψε:

εκει ηταν χαμενος στις σκεψεις του οσο πνιγοταν ο αλλος; ειχε ενα περιεργο βλεμμα..
παντως τον εσωσε τελικα.

Αμφιταλαντεύτηκε λίγο...αλλά είπε να δώσει τόπο στην οργή τελικά  lol! 

nansecrets έγραψε:

στο 4ο μου αρεσε πολυ η σκηνη που παρακολουθουσε την κοπελα μετα την κατσαδα που εφαγε απο τον τραγουδιστη φιλο της και αυτη πηγε να περασει το δρομο οταν αναψε κοκκινο και δεν την αφησε.
ειχε πλακα οταν του ειπε οτι να βγουνε αφου πρωτα σιγουρεψε οτι δεν ηταν ψυχακιας  και μετα με την κοπελα  τα πινανε και τον επιασε ο πονος στο κεφαλι κι εκεινη του τραγουδησε το ιδιο τραγουδι με την πρωην.. το φιλι μαλλον δεν ηταν ξεκαθαρο για εκεινον, δηλαδη το εδωσε μεσα στη σκεψη του και για την αλλη. ετσι μου φανηκε. πλακα ειχε που πεσανε ξεροι οσο φιλιοντουσαν!

Κι εμένα μου άρεσε πολύ όλο αυτό το κομμάτι. Αλλά πώς τον τέσταρε για να δει αν είναι ψυχάκιας, ε; Δύο πρωτεύουσες...εγγύηση!  lol! 
Για το φιλί, δεν σου φάνηκε απλώς έτσι, έτσι ήταν. Εκείνη τη στιγμή είχε φύγει...ήταν αλλού γι' αλλού. Λίγο το ποτό, λίγο ο πόνος... τι να κάνει κι αυτή η έρμη η ταλαιπωρημένη ψυχή ;;
Εντωμεταξύ, αυτό που πίνουν και πέφτουν σε "κώμα", ξεροί, το 'χω πει ξανά αλλά θα το ξαναπώ, τόσα Κορεάτικα έχω δει...ακόμα δεν μπορώ να το συνηθίσω!

nansecrets έγραψε:

η σκηνη με τη μανα του στο σπιτι μετα που εσπασε τα πιατα αυτη και πατησε στα κομματια και αιμορραγουσε στο ποδι τον ειδα να βγαζει ενδιαφερον που της εδεσε το ποδι με κομματι απο τη φανελλα του αλλα πληγωθηκε που την ειδε να τρομαζει μαζι του και να τον αποφευγει.
ειναι και λιγο αποτομος καποιες στιγμες αλλα δεν τον αδικω, σαν αγριμι μεγαλωσε..

Εμένα μ' άρεσε όταν είχε ακουμπήσει στον πίνακα. Το βρήκα πολύ έξυπνο σκηνοθετικά.
Είναι απότομος, αλλά σκέψου τι πίκρες κουβαλάει. Δεν φτάνει που η κοπέλα του τον παράτησε, δεν φτάνει που τον πυροβόλησαν για χάρη της, που του λένε ότι θα πεθάνει, που βρίσκει μια αδερφή καθυστερημένη και πεταμένη, βρίσκει και την μάνα του που ονειρευόταν χρόνια να περνάει ζωή και κότα! Και να έχει μη στάξει και μη βρέξει τον αδερφό του! Ε, πόσα ν' αντέξει ο δόλιος...πόσα ;;;
Επιπροσθέτως, ο γιατρός είπε ότι θα έχει αλλαγές στον χαρακτήρα και μπορεί να έχει εκρήξεις θυμού ή θλίψης αν θυμάμαι καλά. Βάλε και ότι μεγάλωσε μόνος του στα καταγώγια της Αυστραλίας χωρίς καμία παιδεία... Κακούργα κενωνία...

lol!  lol!  lol! 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Otaku Network :: Asian Drama :: Drama Recommendations :: Kdrama-