Greek Otaku Network

Το σημείο συνάντησης όσων αγαπάμε τα manga, τα anime και τα asian drama.

ΦόρουμΑρχικήΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
Τρι Οκτ 17, 2017 12:28 am από giorgos

» Μουσικά κομμάτια(+covers) από games
Δευ Σεπ 11, 2017 2:46 pm από RA3F3V3R

» My Neighbor, Charles (2015-)
Δευ Σεπ 11, 2017 2:32 pm από RA3F3V3R

» Nightmare Teacher (2016) Mini Series
Πεμ Σεπ 07, 2017 11:45 pm από RA3F3V3R

» The longest journey: Dreamfall
Τρι Σεπ 05, 2017 3:23 pm από RA3F3V3R

» I Am... (2017) Mini Series
Τρι Σεπ 05, 2017 3:01 pm από RA3F3V3R

» Daniel Henney
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:31 am από RA3F3V3R

» Frozen Love (2017) Mini Series
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:24 am από RA3F3V3R

» Bi (Rain) Artist
Τετ Αυγ 30, 2017 10:42 am από RA3F3V3R

» Best real drama kisses
Τρι Αυγ 29, 2017 12:51 pm από RA3F3V3R

» Dream Home (2010)
Κυρ Νοε 20, 2016 2:43 am από Raiden

» The Wailing (2016)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:10 am από eva

» Τελευταίο κορεάτικο τραγούδι που ακούσατε
Σαβ Νοε 19, 2016 10:09 am από eva

» Kdrama ost
Σαβ Νοε 19, 2016 10:04 am από eva

»  ‘Mainstream’ Anime: κριτήριο για να δει κάποιος κάτι ή όχι; (Άρθρο)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:00 am από eva

» Ookami Shoujo to Kuro Ouji ( Wolf Girl and Black Prince )
Σαβ Νοε 05, 2016 6:04 pm από eva

» Lee Min Ho
Σαβ Οκτ 22, 2016 1:42 am από nansecrets

» Train to Busan (2016)
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:27 pm από eva

» Hana yori Dango manga
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:26 pm από eva

» Anime χαμένος χρόνος
Τρι Αυγ 09, 2016 1:58 pm από Juohmaru

Μαϊος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Affiliates
free forum

Terry Candy

KYRVOG KOREAN MOVIES

G.O.T
Facebook
Gotnet

Προωθήστε κι εσείς τη σελίδα σας

Μοιραστείτε | 

It's Ok, That's Love

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 15628
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2013

#1ΔημοσίευσηΘέμα: It's Ok, That's Love   Πεμ Οκτ 02, 2014 11:35 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Jang Jae-yeol is a writer of bestselling mystery novels and a radio DJ. Playful and a bit arrogant, he also suffers from obsessive - compulsive disorder. Ji Hae-soo is a psychiatrist on her first year of fellowship. Driven and ambitious with her career yet compassionate towards her patients, Hae-soo has a negative attitude towards love and relationships in her personal life. Once Jae-yeol and Hae-soo meet, there is much contention between them caused by their strong personalities and refusal to give in to each other. But slowly their bickering turns into love and they begin to learn how compatible they are. Jae-yeol and Hae-soo attempt to heal each other's deep-seated wounds, but their fledgling relationship takes a blow when they learn that Jae-yeol's mental health issues are more serious than they initially suspected.

cast

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] - Jang Jae-Yeol

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] - Ji Hae-Soo

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] -  Jo Dong-Min

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] -  Park Soo-Gwang

genres 
romance, comedy, medical drama 

no of episodes 
16

duration 
60 min 

airing Jul 23, 2014 to Sep 11, 2014
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://gotnet.forumgreek.com
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Πεμ Οκτ 02, 2014 11:52 pm

Λίγο πολύ θα μεταφέρω αυτά που είχα γράψει και στο what's next.

Είχα διαβάσει πάρα πολύ καλά σχόλια, και σε όλες τις λίστες είναι μέσα στο 5 πρώτα, οπότε βρισκόταν συνεχώς μπροστά μου. 
λοιπόν, έχω πεθάνει στα γελια! δεν μπορώ να σας το περιγράψω! η γυναίκα είναι θεά! (η gong hyo jin - που αν ήταν καλή στο master's sun, σε αυτό δεν πιάνετε!) για να καταλάβετε, είναι μία σκηνή που έχει πάρει ο άντρας ένα αυτοκίνητο στο άσχετο, στη μέση του δρόμου, από έναν φαν του, για να τη φτάσει και να την κράξει. αυτή κυνηγάει έναν σχιζοφρενή που το έχει σκάσει από το νοσοκομείο, έχει πάει σε ένα μπαράκι και καταλήγει να κλέψει ένα ταξί και να τρέχει πανικόβλητος στην εθνική. πετυχαίνει λοιπόν τον άντρα με το αυτοκίνητο, μπαίνει μέσα και του λέει να ακολουθήσει το αυτοκίνητο, εκεί λοιπόν που λες έχει τακτοποιήσει όλες τις λεπτομέρειες πριν τον πιάσει, βγάζει ένα μαραφέτι από την τσάντα της, το συναρμολογεί και του κάνει αλκοτέστ!!!!!!!
haha haha haha haha haha haha haha

παρ'όλα αυτά όμως, έχει και σοβαρή πλευρά. έχω δει μόνο τα δύο πρώρα επεισόδια μέχρι τώρα, οπότε δεν έχουμε στα δύσκολα ψυχολογικά των ηρώων, σκεφτείτε όμως ότι το μισό καστ υποτίθεται ότι είναι ψυχίατροι, και ότι και αυτοί αλλά και κάποιοι άλλοι που παίζουν σημαντικό ρόλο στην υπόθεση (πχ ο αδελφός του πρωταγωνιστή) είναι διαταραγμένοι! τα ψυχιατρικά πάντως τα πιάνουν με πολύ προσοχή, σεβασμό, συμπόνια και αγάπη θα έλεγα! 
Επίσης, αν και δεν είμαι σίγουρη ακόμα γιατί δεν το έχουμε δει καθαρά, πρέπει να υπάρχει και ένας φόνος στη μέση και η προσπάθεια για την εξιχνίαση του.  Δεν ξέρω όμως αν αυτό θα γίνει από την ψυχιατρική πλευρά ή αν θα μπλεχτεί και η αστυνομία σε κάποιο σημείο. 

Το προτείνω ανεπιφύλακτα! 

Τέλος να πω ότι αν σας άρεσε η Gong Hyo Jin στο Master's Sun, εδώ θα την λατρέψετε!

@ seeker, 
επειδή λέγαμε για την Ahn Ah Rim στο dor, και ότι εμένα κάτι δεν μου πάει καλά, κάνει ένα guest και σε αυτό, και μάλιστα σε έναν όχι και τόσο συμπαθή ρόλο, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι μου αρέσει να τη βλέπω! της πάει πάρα πολύ ο ρόλος και τον βγάζει πέρα άνετα! δεν είναι "καλός" αλλά σε κάνει να τη συμπαθήσεις! 
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Πεμ Οκτ 02, 2014 11:53 pm

Seeker
Otaku Devotee
Otaku Devotee

Αριθμός μηνυμάτων : 3127
Ημερομηνία εγγραφής : 30/07/2014
Χιούμορ : Αρκετο :D

#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 12:29 pm

Ηθελα και εγω να το συνεχισω,ειχα δει το πρωτο επεισοδιο οταν βγηκε αλλα το αφησα να ολοκληρωθει.
Θα τσεκαρω και την Ah Rim,να την δω και σε ενα διαφορετικο ρολο.
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 12:46 pm

πως σου είχε φανεί?
Seeker
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 1:01 pm

Μου αρεσε αρκετα,αλλα επειδη η υποθεση μου φανηκε πως θελει λιγη παραπανω προσοχη ηθελα να το δω completed για να μην χασω κατι.Οποτε θα το αρχισω τωρα που τελειωσε.
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 1:13 pm

χμ! καταλαβαίνω τι εννοείς! 
αξίζει τον κόπο! μου θυμίζει το I hear your voice! 
δεν έχει κάτι κοινό η υπόθεση, αλλά είναι πολύπλευρο και αυτό!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 11:07 pm

μ'αρέσουν οι μπλούζες που φοράει η gong hyo jin κυρίως αυτή που γράφει psycho!!!  haha haha haha haha haha haha
Seeker
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 11:21 pm

Και υποτιθεται πως ειναι ψυχιατρος?? Oh,the irony. lol!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 11:22 pm

ναι! έχουν γέλιο τα μπλουζάκια της!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 03, 2014 11:41 pm

υπάρχουν σκηνές που είναι πολύ όμορφη! και δεν της το είχα από το master's sun!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Σαβ Οκτ 04, 2014 12:06 am

παίζει και ο DO από τους EXO. και παίζει και ωραία μάλιστα. 
δεν ξέρω τι κάνει μετά αυτή η SM, αλλά σίγουρα ξέρει και να επιλέγει, και να εκπαιδεύει, αλλά και να αξιοποιεί!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

Αριθμός μηνυμάτων : 1445
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2013

#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Κυρ Οκτ 05, 2014 11:38 pm

Δεν ήξερα ότι έκανε κι άλλη σειρά αυτή. Και την ολοκλήρωσε κιόλας, πότε πρόλαβε;
Είδα λίγο τα 2 πρώτα επεισόδια. Ο πρωταγωνιστής είναι από το wind that blows που είχε βάλει η Σούκα, και πρωταγωνιστούσε επίσης στο Μπαλί! Αλλά πολύ νέος εκεί. Εμένα πάντως μου φαίνεται σα να βαριέται αυτή σ' αυτή τη σειρά. Και έχω την εντύπωση ότι είναι για λίγο μεγαλύτερες ηλικίες, τις δικές μας εννοώ.
Το πρώτο επεισόδιο με χάλασε πολύ...Δλδ πάει η άλλη στο νοσοκομείο επειδή την έσπασε ο άντρας/φίλος της στο ξύλο, όλοι οι γιατροί είναι εκεί και πάει ο λεγάμενος και τη ξαναχτυπάει μέσα στα νεύρα ανενόχλητος, και οι άλλοι τον κοιτάνε. Και η μόνη παρατήρηση των γιατρών είναι γιατί δεν τους μιλάει στον πληθυντικό;;; Και αντί να τον πετάξουν έξω από το νοσοκομείο και να φωνάξουν την αστυνομία, βάζουν αυτή στην ψυχιατρική πτέρυγα...τέλεια. Ελπίζω να μην κατάλαβα εγώ κάτι καλά, γιατί για χιούμορ δεν μου φάνηκε.
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Κυρ Οκτ 05, 2014 11:47 pm

βάζουν αυτήν στην ψυχιατρική πτέρυγα, γιατί αν δεν είχε κατάθλιψη θα είχε αντιδράσει, δεν θα τα δεχόταν όλα αυτά παθητικά, και δεν θα ήθελε να γυρίσει στο σπίτι της. αυτός δεν ήταν ο φίλος της, αλλά ο αδελφός της. θα δεις ότι το συγκεκριμένο περιστατικό έχει και συνέχεια. και όχι, αυτό δεν ήταν αστείο. ήταν από τα σοβαρά περιστατικά που θα δεις στη σειρά. και έχει δίκιο, είναι για πιο μεγάλες ηλικίες, αν και νομίζω ότι ούτε το ΜΣ ήταν για "μικρές"
εμένα από την άλλη, όχι μόνο δεν μου φαίνεται να βαριέται, αλλά αντίθετα μου αρέσει πιο πολύ εδώ απ'ότι στο ΜΣ. δίνει πολλά, και μου αρέσει που δίνει σάρκα και οστά στον ρόλο της. 
αυτός το ξέρω ότι έπαιζε και σε αυτό, αλλά δεν το έχω δει ακόμα! επίσης, να πω ότι στις φωτο που τον έβλεπα ήταν πιο ωραίος..... εδώ δεν μπορώ να πω ότι είναι του γούστου μου!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Κυρ Οκτ 05, 2014 11:50 pm

τα μισά έγραψα!!
όταν το προχωρήσετε και φτάσετε στο 4-5 αν δεν κάνω λάθος, θέλω να συζητήσουμε κάτι για τον πιτσιρικά. στο 5-6 φαίνεται πιο έντονα αυτό που θέλω, αλλά η πρώτη ένδειξη, που πρόσεξα εγώ τουλάχιστον, πρέπει να είναι στο τέλος του 4.
θέλω όμως πολύ να το συζητήσω γιατί αλλάζει όλη τη ροή της ιστορίας.
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Τετ Οκτ 08, 2014 7:18 pm

Λοιπόν, την τελείωσα τη σειρά! Θέλω να γράψω πολλά αλλά δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω!
Σε σχέση με το προηγούμενο:
Τα θύματα βίας, ενδοοικογενειακής ή μη, δεν πάσχουν απαραίτητα από κατάθλιψη! Και νομίζω ότι η δικαιολογία που έδωσαν ήταν...σε περίπτωση που ξανάρθει αυτός να μην την βρει και την ξαναχτυπήσει!!! Τζίζους δλδ.

Τα αρνητικά της σειράς: είχαν να κάνουν με αυτό ακριβώς το κομμάτι. Το ιατρικό. Και κατ' επέκταση την κουλτούρα της μάζας στην Κορέα σε διάφορα θέματα, η οποία έτσι κι αλλιώς είναι άθλια! Δλδ η άλλη είναι γιατρός...ψυχίατρος κιόλας! και όταν της λέει ο άλλος ότι είναι χτυπημένος επειδή βοήθησε τον κανγκ-γου και τη μητέρα του την ώρα που τους ξυλοφόρτωνε ο φάδερ, η απάντησή της ήταν: γιατί ανακατεύτηκες σε ξένα θέματα ;;;; Σοβαρα????? Και γενικά στα πρώτα επεισόδια που είχε και τα πιο σοβαρά περιστατικά ή το ιατρικό κομμάτι καταλάμβανε περισσότερο χώρο, οι γιατροί μιλούσαν και αντιμετώπιζαν τους ασθενείς λες και είναι φιλαράκια και τους λένε τον πόνο τους! Στο κομμάτι αυτό φάνηκε ότι έγινε πολύ προχειροδουλειά και ώρες-ώρες ήταν εξοργιστικό!

Ευτυχώς μετά τα πρώτα επεισόδια και για όλη την υπόλοιπη σειρά, το ιατρικό κομμάτι καταλαμβάνει λιγότερο χρόνο και τα περιστατικά προσεγγίζονται πιο ανθρώπινα και επιδερμικά από ιατρικής απόψεως και το σώζουν!

Τα θετικά: Αν εξαιρέσεις τα παραπάνω (που κάποιος άλλος μπορεί να μην ενοχληθεί και καθόλου - μη κοιτάς που εγώ είμαι λίγο φρίκουλο ώρες-ώρες Razz  ) η σειρά μ' άρεσε πάρα πολύ! Χαχα...!
Μ' άρεσε το σπίτι που έμεναν, μ άρεσε που συγκατοικούσαν όλοι μαζί λες και ήταν φοιτητές, μ' άρεσε που ήταν διαφορετικών ηλικιών άνθρωποι, μ' άρεσε γιατί ξεφεύγει απ' τα καθιερωμένα κορεάτικα στάνταρ όλο το κόνσεπτ, μ' άρεσε η μεταξύ τους σχέση, οι αστείοι τσακωμοί τους στο σπίτι, μ' άρεσαν όλοι οι πρωταγωνιστές ο καθένας ξεχωριστά και η ιστορίες τους! Το ανθρώπινο κομμάτι που βγάζει δείχνοντας ανθρώπους με πραγματικά προβλήματα και ότι δεν είναι άλλη μια εύπεπτη ρομκομ. Και το κυριότερο μ' άρεσε που ήταν μια σειρά που δεν αναλώνεται σε συγγενείς και παρατρεχάμενους! Που μένει στο θέμα! Που επιτέλους βλέπουμε το πρωταγωνιστικό δίδυμο μαζί, σχεδόν από την αρχή και το ευχαριστιόμαστε! Που δείχνει μια σχέση τόσο αληθινή! Που επιτέλους βλέπουμε ΝΟΡΜΑΛ τρυφερά φιλιά, και ουσιαστική έκφραση αγάπης! Τι άλλο να πω, δεν ξέρω.
Οπότε Εύα ευχαριστώ για την πρόταση, γιατί αν εξαιρέσεις το ΑΘΗΝΑ, γενικά μου είχε φύγει η όρεξη να δω κάτι κορεάτικο, αλλά τώρα μου φαίνεται μπορεί να πάω να τελειώσω κανένα από τα pending που έχω! : Ρ

Σχετικά με την πρωταγωνίστρια: Δεν μου έκανε εντύπωση η εμφάνισή της να σου πω την αλήθεια γιατί την είχα ξαναδεί πιο σουλουπωμένη! Δεν είναι η κουκλάρα όπως άλλες, αλλά είναι γλυκούλα και έχει τύπο αυτή.
Για τον πρωταγωνιστή: Ούτε κι εμένα είναι του γούστου μου. Και στο Μπαλί που τον είχα δει, αλλά και εδώ, με ξίνισε λίγο η φάτσα του όταν τον είδα στην αρχή. Αλλά είναι πολυ καλός ηθοποιός και σε κερδίζει! Και εδώ ήταν πολύ καλός και στο Μπαλί φαντάσου που κάνει έναν τέρμα αντιπαθητικό τύπο, σε καταφέρνει να τον συμπαθήσεις !!

*edit: Και τώρα που το είδα όλο, εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι για μεγαλύτερες ηλικίες. Δλδ από 25 και άνω.

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Τετ Οκτ 08, 2014 7:24 pm

αα!!! δεν την έχω τελειώσει ακόμα, οπότε θέλω πολύ να τα διαβάσω! 
θα επιστρέψω όταν τελειώσω το μάθημα όμως, γιατί ακόμα δεν έχουμε τελειώσει το διαγώνισμα και δεν μπορώ να τα διαβάσω με την ησυχία μου!
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Τετ Οκτ 08, 2014 11:27 pm

ok, τώρα το διάβασα όλο. 

να πω ότι σε γενικές γραμμές συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες, και αναφέρομαι στα θετικά! μέχρι το σημείο που έχω δει, συμφωνώ απόλυτα και αυτά που είπες ήταν πράγματα τα οποία με κέντρισαν κι εμένα στο να το συνεχίσω και να είναι και τόσο υψηλά στις προτιμήσεις μου! 

σε αυτό που θα διαφωνήσω, είναι στο πρώτο περιστατικό με τον ξυλοδαρμό (στον οποίο η GHJ αναγνώρισε τα σημάδια της κατάθλιψης και το είπε και στους άλλους - και μάλιστα σε εκείνο το σημείο νόμιζα ότι είναι κάτι σαν καθηγήτρια τους από τον τρόπο που τους ρώτησε και την αντίδρασή της, αλλά έκανα λάθος! ). 
όλα τα θύματα βίας πράγματι δεν πάσχουν από κατάθλιψη, και βασικά είναι ευτυχές γεγονός να μην πάσχουν, στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως, ή αν το θες, όταν κάποιος πέφτει θύμα βίας, και μάλιστα ενδοοικογενειακής, και δεν αντιδρά καθόλου, και μάλιστα συμμερίζεται τους θήτες και τους δίνει δίκιο, τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά! θυμάσαι την πρώτη σκηνή στο νοσοκομείο? εκεί που είχε πάει ο αδελφός της να τη δει και την ταρακούναγε κλπ και αυτή δεν αντιδρούσε καθόλου? στη αρχή νόμιζα ότι είναι λιπόθυμη, ότι δεν έχει τις αισθήσεις της τέλως πάντων για οποιονδήποτε λόγο! όταν λοιπόν κατάλαβα ότι είχε συναίσθηση του τι γινόταν αλλά δεν αντιδρούσε, το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι ή δεν είχε τη δύναμη, ή ότι είχε παραιτηθεί. μετά όμως, όταν κατάλαβα ότι όχι απλά δεν ήθελε να ξεφύγει από αυτούς που την κακοποιούσαν, αλλά ήθελε να επιστρέψει κοντά τους και τους έδινε ελαφρυντικά, σκέφτηκα κι εγώ, χωρίς να έχω γνώσεις ψυχιατρικής, ότι κάτι δεν πάει καλά με την ψυχολογία της. μου θύμισε, αν μπορώ να το πω έτσι, τις γυναίκες οι οποίες κακοποιούνται από τον άντρα τους, και αντί να πάνε να του κάνουν μία καταγγελία να τον κλείσουν μέσα, και να κόψουν κάθε επαφή μαζί του, ζητάνε και συγνώμη και θεωρούν ότι τον προκαλούν! του τύπου "δεν φταίει αυτός, εγώ τον προκάλεσα"! δεν είναι ψυχολογικό πρόβλημα αυτό? δεν χρειάζεται αντιμετώπιση από ειδικό? 
επίσης, να πω ότι μου άρεσε ο τρόπος που αντιμετωπίζουν τις ψυχικές ασθένειες. σε αντίθεση με εμάς όπου είναι ταμπού, και φέρνει μαζί του το στίγμα του τρελού για μια ζωή, εκεί αντιμετωπίζεται σαν κάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα και είναι κάτι που θεραπεύεται! μπορεί να ακούγεται υπερβολικό, αλλά πράγματι είναι κάτι σαν κρύωμα. μπορεί να τύχει στον καθένα, θέλει αντιμετώπιση από ειδικό γιατρό, ίσως και με φάρμακα, αλλά θεραπεύεται, και πρέπει να αναζητούμε τη βοήθεια του ειδικού! ούτε το κρύβουμε, ούτε περνάει μόνο του! 

αυτό που είπες για τον καυγά του kang woo με τον πατέρα του και το σχόλιο που έκανε η γιατρός στο ότι γύρισε χτυπημένος, για να πω την αλήθεια, δεν το θυμάμαι! Embarassed Embarassed Embarassed  θα το ψάξω όμως, γιατί φαντάζομαι ότι θα μου είχε κάνει εντύπωση!       

btw
Σπόιλερ:

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Τετ Οκτ 08, 2014 11:33 pm

την ghj δεν την είχα δει αλλού, παρά μόνο στο master's sun, όπου δεν ήταν προσεγμένη, το λιγότερο που μπορώ να πω! εδώ είναι όπως την είπες! Είναι γλυκιά και έχει τύπο! σε κεντρίζει με το στυλ της και σε παίρνει μαζί της στο ρόλο της! θα ψάξω να τη δω και σε άλλα!  (το πότε να δω!!  lol! lol!)

και για τον πρωταγωνιστή θα συμφωνήσω στο 100%! αν και ακόμα δεν ξέρω αν με έχει κερδίσει αυτός ή ο ρόλος του! 

επίσης, συμφωνώ απόλυτα ότι είναι για μεγαλύτερες ηλικίες! αν και ο seeker που έχει δει το god's gift 14 days και το I hear your voice, φαντάζομαι δεν θα έχει θέμα!  

άσχετο μεν, αλλά μου αρέσει να συζητάω την υπόθεση αυτών που βλέπω, ακόμα κι αν δεν συμφωνώ σε όλα μα όλα, ή μάλλον, ειδικά αν δεν συμφωνώ σε όλα!  lol!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Πεμ Οκτ 09, 2014 2:02 am

Εύα έγραψε:

όλα τα θύματα βίας πράγματι δεν πάσχουν από κατάθλιψη, και βασικά είναι ευτυχές γεγονός να μην πάσχουν, στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως, ή αν το θες, όταν κάποιος πέφτει θύμα βίας, και μάλιστα ενδοοικογενειακής, και δεν αντιδρά καθόλου, και μάλιστα συμμερίζεται τους θήτες και τους δίνει δίκιο, τότε σίγουρα κάτι δεν πάει καλά! θυμάσαι την πρώτη σκηνή στο νοσοκομείο? εκεί που είχε πάει ο αδελφός της να τη δει και την ταρακούναγε κλπ και αυτή δεν αντιδρούσε καθόλου? στη αρχή νόμιζα ότι είναι λιπόθυμη, ότι δεν έχει τις αισθήσεις της τέλως πάντων για οποιονδήποτε λόγο! όταν λοιπόν κατάλαβα ότι είχε συναίσθηση του τι γινόταν αλλά δεν αντιδρούσε, το πρώτο που σκέφτηκα ήταν ότι ή δεν είχε τη δύναμη, ή ότι είχε παραιτηθεί. μετά όμως, όταν κατάλαβα ότι όχι απλά δεν ήθελε να ξεφύγει από αυτούς που την κακοποιούσαν, αλλά ήθελε να επιστρέψει κοντά τους και τους έδινε ελαφρυντικά, σκέφτηκα κι εγώ, χωρίς να έχω γνώσεις ψυχιατρικής, ότι κάτι δεν πάει καλά με την ψυχολογία της. μου θύμισε, αν μπορώ να το πω έτσι, τις γυναίκες οι οποίες κακοποιούνται από τον άντρα τους, και αντί να πάνε να του κάνουν μία καταγγελία να τον κλείσουν μέσα, και να κόψουν κάθε επαφή μαζί του, ζητάνε και συγνώμη και θεωρούν ότι τον προκαλούν! του τύπου "δεν φταίει αυτός, εγώ τον προκάλεσα"! δεν είναι ψυχολογικό πρόβλημα αυτό? δεν χρειάζεται αντιμετώπιση από ειδικό?

Όλα καλά αυτά που λες, Εύα, και λογικά, αλλά θεωρώ ότι το προσέγγισαν πολύ άγαρμπα το θέμα και αντιμετωπίστηκε με πολύ λάθος τρόπο απ' την αρχή ως το τέλος. Από γιατρούς που υποτίθεται ότι είναι ειδικοί. Εκεί είναι η ένστασή μου.  Άσε που έμπλεξαν την ψυχιατρική με την ψυχολογία. Αλλά εντάξει, ας μην του δώσουμε άλλη αξία, μια σειρά είναι, δεν έχει και τόση σημασία. Αν θες να δεις τι σημαίνει προσεγγίζω ένα ιατρικό πρόβλημα με σεβασμό στην αρρώστια, τον πάσχοντα και τον θεατή, δες το A thousand days promise και θα καταλάβεις τη διαφορά και τι εννοώ προχειροδουλειά. Η έρευνα που έχει κάνει η τύπισσα που έγραψε το ATDP, απλώς δεν υπάρχει.

Εύα έγραψε:

επίσης, να πω ότι μου άρεσε ο τρόπος που αντιμετωπίζουν τις ψυχικές ασθένειες. σε αντίθεση με εμάς όπου είναι ταμπού, και φέρνει μαζί του το στίγμα του τρελού για μια ζωή, εκεί αντιμετωπίζεται σαν κάτι που μπορεί να συμβεί στον καθένα και είναι κάτι που θεραπεύεται! μπορεί να ακούγεται υπερβολικό, αλλά πράγματι είναι κάτι σαν κρύωμα. μπορεί να τύχει στον καθένα, θέλει αντιμετώπιση από ειδικό γιατρό, ίσως και με φάρμακα, αλλά θεραπεύεται, και πρέπει να αναζητούμε τη βοήθεια του ειδικού! ούτε το κρύβουμε, ούτε περνάει μόνο του!

Το μήνυμα της σειράς είναι όντως πολύ καλό και είναι ένα από τα θετικά της, θα συμφωνήσω. Όμως δεν ξέρω πόσο σωστό είναι να περνάει κανείς το μήνυμα ότι όλες οι ψυχιατρικές ασθένειες θεραπεύονται 100% και ότι είναι σαν κρύωμα που έρχεται και φεύγει (αν και η σειρά δεν το περνάει αυτό). Διότι κάποιες κατηγορίες ψυχιατρικών νόσων οφείλονται σε δυσλειτουργίες του εγκεφάλου/οργανισμού και απλώς ελέγχονται για βελτίωση της ποιότητας ζωής του ασθενή.
Αλλά μη συγκρίνεις καρπούζια με αυγά. Η Κορέα για να φτάσει την Ελλάδα σε θέματα ευαισθητοποίησης (που δεν φημιζόμαστε κιόλας) θέλει πολλά χρόνια ακόμα. Δεν ξέρω αν έχεις συνειδητοποιήσει ότι μιλάμε για μια άκρως ρατσιστική και επιφανειακή κοινωνία σε όλες της τις εκφάνσεις. Το ότι η σειρά προσπαθεί να περάσει αυτό το μήνυμα, είναι προς τιμή της, και νομίζω ότι είναι και δείγμα θετικής επίδρασης της Δύσης στην Ασία και τα αργά βήματα δυτικοποίησής της Κορέας. Σε ορισμένα θέματα τουλάχιστον.

Εύα έγραψε:

αυτό που είπες για τον καυγά του kang woo με τον πατέρα του και το σχόλιο που έκανε η γιατρός στο ότι γύρισε χτυπημένος, για να πω την αλήθεια, δεν το θυμάμαι! θα το ψάξω όμως, γιατί φαντάζομαι ότι θα μου είχε κάνει εντύπωση!

Είναι μετά το περιστατικό. Αφού χτυπήσει τον πατέρα, επιστρέφει σ' ένα πάρκο νομίζω και συναντάει την χιε-σου και κλαίει.

Σπόιλερ:

Ναι. Ειδικά και μετά την αστυνομία, δεν νομίζω ότι αφήνει περιθώρια αμφιβολίας. Έτσι κι αλλιώς αφήνει αιχμές από πολύ νωρίς, αυτές που είπες. Δεν το κρατάει δηλαδή για την μεγάλη έκπληξη. Αλλού είναι το θέμα.

Εύα έγραψε:

την ghj δεν την είχα δει αλλού, παρά μόνο στο master's sun, όπου δεν ήταν προσεγμένη, το λιγότερο που μπορώ να πω! εδώ είναι όπως την είπες! Είναι γλυκιά και έχει τύπο! σε κεντρίζει με το στυλ της και σε παίρνει μαζί της στο ρόλο της! θα ψάξω να τη δω και σε άλλα!  (το πότε να δω!!)

Καλά μη νομίζεις, δεν ήταν πάντα όπως είναι σ' αυτό. Τα τελευταία χρόνια έχει ομορφύνει αρκετά σε σχέση με παλαιότερα! Στο ΜΣ ήταν τέτοιος ο ρόλος που έπρεπε να κάνει μια τρελή κι αλλοπαρμένη, αχτένιστη, άυπνη με μαύρους κύκλους κάτω απ' τα μάτια. χαχα. Στα άλλα που την είδα δεν τρελάθηκα κιόλας με όσα έχει κάνει. Είναι πολύ καλή ηθοποιός δεν το αμφισβητούμε αυτό, αλλά κυρίως σε δραματικές στιγμές δίνει τον καλύτερό της εαυτό. Χωρίς αυτές μπορεί και να σε κουράσει σε στιγμές, παίζει λίγο μονότονα. Δλδ το ίδιο και το ίδιο. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται.

Εύα έγραψε:

και για τον πρωταγωνιστή θα συμφωνήσω στο 100%! αν και ακόμα δεν ξέρω αν με έχει κερδίσει αυτός ή ο ρόλος του!

Κοίτα, όταν δεις όλη τη σειρά με το καλό και αποκτήσεις συνολική εικόνα, θα μου πεις. Σε ποιο επεισόδιο είσαι;
Από τη μέση και μετά πάντως εμένα μου φάνηκε πολύ καλύτερη η σειρά και πολύ πιο ανθρώπινη.

Εύα έγραψε:

άσχετο μεν, αλλά μου αρέσει να συζητάω την υπόθεση αυτών που βλέπω, ακόμα κι αν δεν συμφωνώ σε όλα μα όλα, ή μάλλον, ειδικά αν δεν συμφωνώ σε όλα!   lol!

Εννοείται! Ο σχολιασμός είναι η μισή χαρά! headbanging

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Πεμ Οκτ 09, 2014 8:41 am

RA3F3V3R έγραψε:

Όλα καλά αυτά που λες, Εύα, και λογικά, αλλά θεωρώ ότι το προσέγγισαν πολύ άγαρμπα το θέμα και αντιμετωπίστηκε με πολύ λάθος τρόπο απ' την αρχή ως το τέλος. Από γιατρούς που υποτίθεται ότι είναι ειδικοί. Εκεί είναι η ένστασή μου.  Άσε που έμπλεξαν την ψυχιατρική με την ψυχολογία. Αλλά εντάξει, ας μην του δώσουμε άλλη αξία, μια σειρά είναι, δεν έχει και τόση σημασία. Αν θες να δεις τι σημαίνει προσεγγίζω ένα ιατρικό πρόβλημα με σεβασμό στην αρρώστια, τον πάσχοντα και τον θεατή, δες το A thousand days promise και θα καταλάβεις τη διαφορά και τι εννοώ προχειροδουλειά. Η έρευνα που έχει κάνει η τύπισσα που έγραψε το ATDP, απλώς δεν υπάρχει.

στο ότι ήταν λίγο άγαρμπο, ίσως και να έχεις δίκιο, αλλά θεωρώ ότι με βάση το ότι ήταν το πρώτο επεισόδιο, και το ότι τα ψυχιατρικά νοσήματα δεν είναι εύκολο θέμα, δεν ήταν εξολοκλήρου αρνητικό. σίγουρα θα μπορούσαν να το είχαν δώσει πιο "ιατρικά" αλλά δεν ξέρω αν θα μου άρεσε μετά. όπως είπες, μία σειρά είναι. το atdp δεν το έχω δει, αλλά θα το δω. είμαι σίγουρη ότι έχεις δίκιο, αλλά δεν ξέρω αν θα το ήθελα σε αυτό το drama, με δεδομένο το ότι μιλάμε για ψυχιατρική! μάλλον είμαι η κλασσική ελληνίδα! lol! lol! αυτά τα θέματα με πληγώνουν πολύ, ίσως γιατί συνεπάγονται περιθωριοποίηση !!
συν του ότι δεν νομίζω ότι το η δουλειά της είναι τόσο σημαντική, παρα μόνο ως το υπόβαθρο για την σχέση τους, αλλά και την ψυχοσύνθεση και των δύο πρωταγωνιστών!

RA3F3V3R έγραψε:

Το μήνυμα της σειράς είναι όντως πολύ καλό και είναι ένα από τα θετικά της, θα συμφωνήσω. Όμως δεν ξέρω πόσο σωστό είναι να περνάει κανείς το μήνυμα ότι όλες οι ψυχιατρικές ασθένειες θεραπεύονται 100% και ότι είναι σαν κρύωμα που έρχεται και φεύγει (αν και η σειρά δεν το περνάει αυτό). Διότι κάποιες κατηγορίες ψυχιατρικών νόσων οφείλονται σε δυσλειτουργίες του εγκεφάλου/οργανισμού και απλώς ελέγχονται για βελτίωση της ποιότητας ζωής του ασθενή.
Αλλά μη συγκρίνεις καρπούζια με αυγά. Η Κορέα για να φτάσει την Ελλάδα σε θέματα ευαισθητοποίησης (που δεν φημιζόμαστε κιόλας) θέλει πολλά χρόνια ακόμα. Δεν ξέρω αν έχεις συνειδητοποιήσει ότι μιλάμε για μια άκρως ρατσιστική και επιφανειακή κοινωνία σε όλες της τις εκφάνσεις. Το ότι η σειρά προσπαθεί να περάσει αυτό το μήνυμα, είναι προς τιμή της, και νομίζω ότι είναι και δείγμα θετικής επίδρασης της Δύσης στην Ασία και τα αργά βήματα δυτικοποίησής της Κορέας. Σε ορισμένα θέματα τουλάχιστον.

όχι, δεν περνάει το μήνυμα ότι όλα θεραπεύονται, όπως το είπες! όπως είδες, υπήρχαν ασθένειες που δεν θεραπεύτηκαν, αλλά σημασία έχει ότι περνάει ότι αντιμετωπίζονται! και κάποιες ασθένειες, απλοποιημένα μεν, αλλά είναι σαν κρύωμα, όχι ότι έρχεται και φεύγει, αλλά στο ότι απαιτούν την ίδια αντίδραση και το ίδιο σκεπτικό δράσης, και μάλιστα και τόσο άμεση. τότε υπάρχουν και πολλές πιθανότητες να βελτιωθεί η κατάσταση, αν δεν γίνεται θεραπευτεί. και το κρύωμα μπορείς να μην το αντιμετωπίσεις άμεσα, αλλά μετά ίσως να σε γυρίσει σε πνευμονία ή άσθμα! σημασία έχει ότι δεν συνεπάγεται τρελάδικο και περιθωριοποίηση! δεδομένα για τη δική μας κοινωνία.
όσο για το πόσο δρόμο έχει ακόμα η κορέα, στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για αυτό το θέμα! lol! αν και για να πω την αλήθεια, έχει μεν τα αρνητικά της σαν κοινωνία, αλλά δεν ξέρω και κατά πόσο θα ήθελα να γίνει δύση! μάλλον δεν θα μου άρεσε μετά! οι δυτικές κοινωνίες μάλλον έχουν χάσει κάθε μέτρο πια!

RA3F3V3R έγραψε:

Είναι μετά το περιστατικό. Αφού χτυπήσει τον πατέρα, επιστρέφει σ' ένα πάρκο νομίζω και συναντάει την χιε-σου και κλαίει.

οπότε γι'αυτό δεν το θυμάμαι! lol! lol! lol!
έχω δει μέχρι το 6. είδα και λίγο από την αρχή του 7, αλλά νύσταζα πολύ, οπότε το άφησα, και αυτά που είδα δεν τα θυμάμαι καν!

Σπόιλερ:

RA3F3V3R έγραψε:

Καλά μη νομίζεις, δεν ήταν πάντα όπως είναι σ' αυτό. Τα τελευταία χρόνια έχει ομορφύνει αρκετά σε σχέση με παλαιότερα! Στο ΜΣ ήταν τέτοιος ο ρόλος που έπρεπε να κάνει μια τρελή κι αλλοπαρμένη, αχτένιστη, άυπνη με μαύρους κύκλους κάτω απ' τα μάτια. χαχα. Στα άλλα που την είδα δεν τρελάθηκα κιόλας με όσα έχει κάνει. Είναι πολύ καλή ηθοποιός δεν το αμφισβητούμε αυτό, αλλά κυρίως σε δραματικές στιγμές δίνει τον καλύτερό της εαυτό. Χωρίς αυτές μπορεί και να σε κουράσει σε στιγμές, παίζει λίγο μονότονα. Δλδ το ίδιο και το ίδιο. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται.

ισχύει αυτό που λες! ο προηγούμενος ρόλος ήταν πιο έντονος, και σε αυτό δεν έχω φτάσει ακόμα στο σημείο που σταματάει η ένταση, οπότε να δω αυτό το μονότονο που λες! θα δείξει η συνέχεια! όσο για τον πρωταγωνιστή, ειμαι ακόμα στη διαδικασία αναγνώρισης μεν, αλλά από ένα μόνο drama μου είναι πολύ δύσκολο να σχηματίσω σφαιρική άποψη! με όλους ισχύει αυτό! πρέπει να δω κι άλλο δικό του! θυμάσαι πόσες φορές έχω πει ότι μου άρεσε κάποιος πολύ, αλλά θέλω να τον δω και σε άλλα για να δω αν είναι θέμα καθαρά ικανοτήτων ή απλά ρόλου?

έχει μέλλον όμως το drama, και μου αρέσει πολύ που σηκώνει συζήτηση! δεν είναι από αυτά που τα βλέπεις και όταν τελειώνει το επεισόδιο, το "κλείνεις" και τέλος!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Πεμ Οκτ 09, 2014 4:21 pm

eva έγραψε:

RA3F3V3R έγραψε:

οπότε γι'αυτό δεν το θυμάμαι!  lol!  lol!  lol!
έχω δει μέχρι το 6. είδα και λίγο από την αρχή του 7, αλλά νύσταζα πολύ, οπότε το άφησα, και αυτά που είδα δεν τα θυμάμαι καν!

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες!

Σπόιλερ:

Σπόιλερ:

eva έγραψε:

ισχύει αυτό που λες! ο προηγούμενος ρόλος ήταν πιο έντονος, και σε αυτό δεν έχω φτάσει ακόμα στο σημείο που σταματάει η ένταση, οπότε να δω αυτό το μονότονο που λες! θα δείξει η συνέχεια!

Δεν μίλαγα γι αυτή τη σειρά συγκεκριμένα, αλλά για κάποιες προηγούμενές της. Σ'αυτή δεν σταματάει η ένταση, το αντίθετο. Γίνεται πολύ γλυκιά η σειρά παρακάτω και οι 2 ηθοποιοί παίζουν με πολύ συναισθηματικό τρόπο.

eva έγραψε:

όσο για τον πρωταγωνιστή, ειμαι ακόμα  στη διαδικασία αναγνώρισης μεν, αλλά από ένα μόνο drama μου είναι πολύ δύσκολο να σχηματίσω σφαιρική άποψη! με όλους ισχύει αυτό! πρέπει να δω κι άλλο δικό του! θυμάσαι πόσες φορές έχω πει ότι μου άρεσε κάποιος πολύ, αλλά θέλω να τον δω και σε άλλα για να δω αν είναι θέμα καθαρά ικανοτήτων ή απλά ρόλου?

Εννοείται ότι δεν μπορείς να κρίνεις κάποιον από μια δουλειά και μόνο, το έχουμε ξανασυζητήσει αρκετές φορές αυτό.

Για να μη γράφω τα ίδια, μεταφέρω κι αυτό από [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].

eva έγραψε:

να σου πω, τώρα που ήρθε, πειράζει που, σε αυτό το ντράμα τουλάχιστον, δεν μου αρέσει? τον έχω δει σε πολλές φωτος που είναι πολύ όμορφος, αλλά εδώ μου φαίνεται, όχι κάτι ιδιαίτερο! ειδικά αν τον συγκρίνω με τον πρώην της GHJ, με αφορμή και τα πρόσφατα κουτσομπολιά! εσύ τον έχεις δει σε πιο πολλά, έτσι δεν είναι? αξίζει ο τόσος πανικός που γίνεται γύρω από το όνομά του? τι λες?

Σαν εμφάνιση δεν μ' αρέσει πολύ, σου είπα έχει κάτι που με ξενίζει. Νομίζω ότι του πηγαίνουν καλύτερα στο πρόσωπο μερικά κιλά παραπάνω, όπως ήταν στο Μπαλί πχ και γενικά πιο νέος. Δεν ξέρω αν αξίζει ο ντόρος που γίνεται γύρω από το όνομά του, φευ, δεν ήξερα καν ότι γίνεται ντόρος γι' αυτόν! Χαχα.
Μόνο στο Μπαλί τον έχω δει Εύα! Και τώρα σ' αυτό! Αλλά και στα 2 με κέρδισε σαν ηθοποιός. Θυμήσου να ρωτήσουμε και τη Σούκα άμα περάσει που τον έχει δει στο winter να μας πει κι αυτή τη γνώμη της! lol!
Τα πρόσφατα κουτσομπολιά ποια είναι; Αν εννοείς ότι χώρισε από την κοπέλα του και τις φήμες που τον θέλουν με την πρωταγωνίστρια, καλά... Αυτή είχε χωρίσει πριν το ΜΣ, τα ίδια λέγανε και τότε για το αν υπάρχει ειδύλλιο με τον ΣΤΣ. Τα κλασικά για να προμοτάρουν τη σειρά και να αφήνουν τους φανταρντς να χτυπιούνται.

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Παρ Οκτ 10, 2014 1:54 pm

καλά είπα ότι δεν το θυμάμαι δηλαδή! μάλλον πρέπει να γυρίσω πίσω λίγο και να την ξαναδώ τη σκηνή! ίσως για κάποιο λόγο να την έχασα! 
στο άλλο σπόιλερ οκ! το ίδιο λέμε! 

για κάποιο λόγο, ίσως και με δεδομένο το σημείο που είμαι, μου φαινόταν ότι στο MS ήταν πιο έντονος ο ρόλος της, αλλά οκ, αφού το λες εσύ που έχεις δει πραγματικά και το άλλο, και έχεις δει ολόκληρο και αυτό, κάτι θα ξέρεις παραπάνω! και βασικά, μ'αρέσει να είναι έντονος και εδώ ο ρόλος της!  lol!

για τον πρωταγωνιστή, βρήκα και τι άλλο θα δω από αυτόν! όταν τελειώσω με αυτό που βλέπω και μετά το Hotel king, το that winter the wind blows! το έχεις δει? θυμάμαι ότι το είχε δει η σούκα.

νομίζω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες για τα κιλά! στα Mv που τον είδα από το winter είναι πιο ωραίος! σε αυτό είναι πολύ αδύνατος! πολύ όμως! 

ναι, γι'αυτά τα κουτσομπολιά έλεγα! η ghj χώρισε σχετικά πρόσφατα και ήταν με αυτόν που παίζει τον πρίγκιπα στους σωματοφύλακες, όχι πριν το ΜΣ! και χώρισε και αυτός! συν του ότι υπάρχουν πολλές φώτος τους μαζί! όχι ότι με ενδιαφέρει, απλά ο πρίγκιπας μου αρέσει πολύ πιο πολύ!!  lol! lol! και αυτός δεν ήταν του γούστου μου, και μου έκανε εντύπωση που τον έβρισκα συνέχεια μπροστά μου σε ότι είχε να κάνει με όμορφους! όταν δω και το winter θα σου πω! ίσως να είναι η εμφάνισή του αποκλειστικά σε αυτό που δεν μου πάει, λόγο κιλών!
RA3F3V3R
Otaku
Otaku

#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Δευ Οκτ 13, 2014 10:02 pm

eva έγραψε:

για κάποιο λόγο, ίσως και με δεδομένο το σημείο που είμαι, μου φαινόταν ότι στο MS ήταν πιο έντονος ο ρόλος της, αλλά οκ, αφού το λες εσύ που έχεις δει πραγματικά και το άλλο, και έχεις δει ολόκληρο και αυτό, κάτι θα ξέρεις παραπάνω! και βασικά, μ'αρέσει να είναι έντονος και εδώ ο ρόλος της!  lol!

Δεν θα συνεννοηθούμε Εύα, το βλέπω!  lol! Στο ΜΣ ήταν πιο έντονος ο ρόλος της, πράγματι. Εδώ είναι πιο έντονος από συναισθηματικής απόψεως. χαχα Είδες κανένα επεισόδιο;

eva έγραψε:

ναι, γι'αυτά τα κουτσομπολιά έλεγα! η ghj χώρισε σχετικά πρόσφατα και ήταν με αυτόν που παίζει τον πρίγκιπα στους σωματοφύλακες, όχι πριν το ΜΣ! και χώρισε και αυτός! συν του ότι υπάρχουν πολλές φώτος τους μαζί! όχι ότι με ενδιαφέρει, απλά ο πρίγκιπας μου αρέσει πολύ πιο πολύ!!

Δεν ξέρω για ποιον λες, αλλά αυτή τα είχε με τον Ryu Seung Bum γύρω στα 10 χρόνια και χώρισαν πριν το ΜΣ. Εκτός αν είχε κανένα άλλο σύντομο ειδύλλιο μετά από αυτόν. Δες κι εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

eva έγραψε:

το that winter the wind blows! το έχεις δει? θυμάμαι ότι το είχε δει η σούκα.

Το Γουίντερ δεν το έχω δει, γιατί είχα δει την ταινία! Εκεί έπαιζαν άλλοι ηθοποιοί, η μικρούλα από το the tale of two sisters και ο τύπος από το a moment to remember και το padam-padam!

eva έγραψε:

νομίζω ότι έχεις δίκιο σε αυτό που λες για τα κιλά! στα Mv που τον είδα από το winter είναι πιο ωραίος! σε αυτό είναι πολύ αδύνατος! πολύ όμως! 

Δες τον και πώς ήταν στο Μπαλί:

eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: It's Ok, That's Love   Δευ Οκτ 13, 2014 10:14 pm

για αυτό έλεγα, με τον Lee Jin Wook

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Otaku Network :: Asian Drama :: Drama Recommendations :: Kdrama-