Greek Otaku Network

Το σημείο συνάντησης όσων αγαπάμε τα manga, τα anime και τα asian drama.

ΦόρουμΑρχικήΗμερολόγιοΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Μουσικά κομμάτια(+covers) από games
Δευ Σεπ 11, 2017 2:46 pm από RA3F3V3R

» My Neighbor, Charles (2015-)
Δευ Σεπ 11, 2017 2:32 pm από RA3F3V3R

» Nightmare Teacher (2016) Mini Series
Πεμ Σεπ 07, 2017 11:45 pm από RA3F3V3R

» The longest journey: Dreamfall
Τρι Σεπ 05, 2017 3:23 pm από RA3F3V3R

» I Am... (2017) Mini Series
Τρι Σεπ 05, 2017 3:01 pm από RA3F3V3R

» Daniel Henney
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:31 am από RA3F3V3R

» Frozen Love (2017) Mini Series
Πεμ Αυγ 31, 2017 10:24 am από RA3F3V3R

» Bi (Rain) Artist
Τετ Αυγ 30, 2017 10:42 am από RA3F3V3R

» Best real drama kisses
Τρι Αυγ 29, 2017 12:51 pm από RA3F3V3R

» Dream Home (2010)
Κυρ Νοε 20, 2016 2:43 am από Raiden

» The Wailing (2016)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:10 am από eva

» Τελευταίο κορεάτικο τραγούδι που ακούσατε
Σαβ Νοε 19, 2016 10:09 am από eva

» Kdrama ost
Σαβ Νοε 19, 2016 10:04 am από eva

»  ‘Mainstream’ Anime: κριτήριο για να δει κάποιος κάτι ή όχι; (Άρθρο)
Σαβ Νοε 19, 2016 10:00 am από eva

» Ookami Shoujo to Kuro Ouji ( Wolf Girl and Black Prince )
Σαβ Νοε 05, 2016 6:04 pm από eva

» Lee Min Ho
Σαβ Οκτ 22, 2016 1:42 am από nansecrets

» Train to Busan (2016)
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:27 pm από eva

» Hana yori Dango manga
Κυρ Σεπ 18, 2016 5:26 pm από eva

» Anime χαμένος χρόνος
Τρι Αυγ 09, 2016 1:58 pm από Juohmaru

» Ookami Shoujo to Kuro Ouji ( Wolf Girl and Black Prince ) manga
Τετ Μαϊος 11, 2016 9:47 pm από eva

Σεπτέμβριος 2017
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Affiliates
free forum

Terry Candy

KYRVOG KOREAN MOVIES

G.O.T
Facebook
Gotnet

Προωθήστε κι εσείς τη σελίδα σας

Μοιραστείτε | 

Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

Αριθμός μηνυμάτων : 15628
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2013

#1ΔημοσίευσηΘέμα: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Δευ Μαϊος 13, 2013 8:28 pm

Έχετε δει κάποιο anime όπου κάποιος χαρακτήρας σας ήταν πράγματι αντιπαθής, δεν αντέχατε να τον βλέπετε, σας εκνεύριζε? Αν ναι, πείτε μας ποιος ήταν, από ποιο anime και για ποιο λόγο ήταν για εσάς ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας. Που ξέρετε, ίσως και να συμφωνούμε.... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://gotnet.forumgreek.com
Aperiol
Mellow Admirer
Mellow Admirer

Αριθμός μηνυμάτων : 219
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2013

#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Σαβ Ιουλ 20, 2013 4:49 am

Θα κάνω σεφτέ σε αυτό το τόπικ, γιατί μετά απο τόσα χρόνια πρέπει κάπου να τα πω να ξεθυμάνω.

1) Uchiha Sasuke
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τα λόγια είναι περιττά. Κλαψιάρης, προδότης, αγύριστο κεφάλι. Όποια εξέλιξη είχε στο θέμα των ικανοτήτων του ήταν είτε λόγω κληρονομικότητας, είτε επειδή "απλά έκατσε" ή απλά επειδή ο κύριος Masashi Kishimoto μπερδεύτηκε και όνόμασε το manga του Naruto αντί για "Sasuke". Η μόνη φορά που τον είδαμε να προσπαθεί, ήταν όταν έμαθε το chidori. Η εξέλιξή του ως πιτσιρίκι δεν μου κάνει κάποια εντύπωση καθώς γεννήθηκε στο σωστό περιβάλλον και είχε αρκετό ταλέντο λόγω γονιδίων για να εξελιχθεί. Αντίθετα ο Naruto προσπάθησε πολύ για να γίνει δυνατότερος για τους φίλους του και για ανθρώπους απο τους οποίους, όταν ήταν μικρός, είχε εισπράξει μόνο μίσος. Παρ'όλα αυτά ο Sasuke κατάφερνε να βγαίνει πάντα απο πάνω κι όποτε έτρωγε τις ψιλές του, πάντα με κάποιο παράλογο τρόπο την γλίτωνε.(Ναι ξέρω. Συμβαίνει στα shounen αλλα όχι κι έτσι)

2+3) Kaname & Yuki δεθυμάμαιπως.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αυτόι οι δυο πάνε πακέτο. Έχει περάσει πολύς καιρός και έχουν ξεχαστεί τα στοιχεία του χαρακτήρα του Kaname, το μίσος παραμένει. Θυμάμαι αμυδρά το πόσο υπερόπτης ήταν και το πως μαγείρευε τα πάντα και τους είχε όλους υποχείριά του εν αγνοία τους. Πάμε στη Yuuki. Μία λέξη: ηλίθια. Εκνευριζόμουν με την πάρτη της όσο δεν πάει. Ίσως να μην μπορώ εγώ να την καταλάβω και μια γυναίκα να μπορεί. Ίσως να φταίει που σαν αγοράκι μπλέχτηκα με τέτοιου είδους shoujo, μοιραίο ήταν να ταυτιστώ με κάποιον τρόπο με έναν απο τους 2 άντρες κι αυτός ήταν ο Zero. Ακόμα και το manga διάβασα όσο μπορούσα με την ελπίδα να τους σφάξει και τους 2 ο Zero, αλλά αν θυμάμαι καλα έβγαινε μηνιαία και βαρέθηκα απο ένα σημείο και μετά.
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Σαβ Ιουλ 20, 2013 10:20 am

για το ναρούτο δεν έχω να πω τίποτα γιατί δεν το έχω διαβάσει (πιο πολύ διαβάζω, παρά βλέπω, για πολλούς λόγους), αλλά για το VK
Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo Woohoo με τα σχόλιά σου!

τον Κανάμε δεν τον αντιπαθώ, καλός είναι μωρέ lol! , αλλά αν σε οποιοδήποτε τόπικ εδώ μέσα δεις εμένα, την παπι, και τη σούκα να μιλάμε για ένα αστροπελέκι, αυτό θα είναι η Γιούκι, και εννοείται ότι είμαστε Ζερικές, όχι Ζεκικές, Ζερικές!!!!! 
δεν θα σχολιάσω κάτι άλλο, γιατί πριν ένα μήνα περίπου κυκλοφόρησε το τελευταίο τεύχος, οπότε σε αφήνω να το ολοκληρώσεις και να το σχολιάσουμε μετά. πάντως, είναι ένα από τα πιο άσχημα τελευταία τεύχη που έχουν κυκλοφορήσει, τα πιο βεβιασμένα και κατά τη γνώμη μου, ακυρώνει και ότι έχει κάνει και σημαίνει ο Ζέρο για όλους εμάς, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αυτό που του συμβαίνει είναι άσχημο. 
Σταματάω, γιατί αλλιώς δεν έχω όρια.........
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

Αριθμός μηνυμάτων : 2213
Ημερομηνία εγγραφής : 18/05/2013

#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τετ Ιουλ 24, 2013 5:13 pm

Ούτε εγώ τον αντιπαθώ τον Κανάμε...kaname 

Η Γιούκι είναι άλλο θέμα...πήγε να το σώσει (τον χαρακτήρα της Γιούκι εννοώ...) η Χίνο σε κάποια φάση αλλά δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο πέτυχε τον στόχο της...scratch 
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τετ Ιουλ 24, 2013 5:14 pm

για μένα όχι μόνο δεν το έσωσε, αλλά το έχασε τελείως μάλιστα στο τέλος!!!
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τετ Ιουλ 24, 2013 5:18 pm

eva έγραψε:
για μένα όχι μόνο δεν το έσωσε, αλλά το έχασε τελείως μάλιστα στο τέλος!!!

Για πολλούς νομίζω ισχύει αυτό...
Θέλω τον χειμώνα να το πιάσω από την αρχή το VK και να το διαβάσω όλο μαζί...
papirous
Otaku Legend
Otaku Legend

Αριθμός μηνυμάτων : 5202
Τόπος : Salonika
Χιούμορ : Monty Python

#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τετ Ιουλ 24, 2013 10:21 pm

Παράθεση :
μοιραίο ήταν να ταυτιστώ με κάποιον τρόπο με έναν απο τους 2 άντρες κι αυτός ήταν ο Zero. Ακόμα και το manga διάβασα όσο μπορούσα με την ελπίδα να τους σφάξει και τους 2 ο Zero, αλλά αν θυμάμαι καλα έβγαινε μηνιαία και βαρέθηκα απο ένα σημείο και μετά.
σας ειπα οτι συμπαθησα το νεο μας μελος τον Απε?!!!!!!Twisted Evil Twisted Evil 
lol! lol! lol! lol! ζεροοοοοοο!!!!!!!!!Woohoo Woohoo 
οκ για την γιουκι αρκει και η μια λεξη!..... ηλιθια!!!!!headbanging 
http://papirous.deviantart.com/
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:00 am

Και εγώ το ίδιο βρε πάπι!!!και δεν χρειάστηκε και τίποτα, μία πρόταση μόνο......

σουκάκι κι εγώ για το χειμώνα το άφησα τελικά, το έχω μαζί μου, μπορώ να το διαβάσω κι ας μην είμαι συνδεδεμένη στο νετ, αλλά το άφησα για πιο ήρεμους καιρούς lol! lol! lol!
Stavroylaki
Weaboo
Weaboo

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Ημερομηνία εγγραφής : 28/05/2013
Τόπος : From the future
Χιούμορ : Εχουμε και απο αυτο :3 !

#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:31 am

Εγω απο τν αλλη εχω μια εντονη αντιπαθεια στον Ζερο και στην Yukki Razz 

Γενικα δεν μαρεσει καθολου το Vampire Knight 
πολυ τραγικο.... δεν μαρεσε καθολου

Να σας πω την αληθεια ουτε τον καναμε συμπαθω... 
Γενικα δεεεεεν Razz Razz Razz 

Αλλα για μενα ο πιο αντιπαθητικος χαρακτηρας...χμμμμμ... 
Πρεπει να σκεφτω λιγο απο το να πω την Ελιζα απο την Candy candy Razz
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:34 am

εγώ την Ελίζα δεν μπορώ να πω ότι την αντιπαθώ, μάλλον τη λυπάμαι!! με την κακία της και τη ζήλια της έχει καταφέρει να καταστρέψει τη δική της ζωή, όχι των άλλων, οπότε μάλλον για λύπηση είναι!
papirous
Otaku Legend
Otaku Legend

#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 11:03 am

εγω παλι πιστευω οτι πιο αντιπαθητικο ανιμε χαρακτηρα απο την Σουζανα ( στην καντυ) δεν εχω συναντησει σε ολα τα ανιμε που χω δει!
Ακομη και αν εξαιρεσουμε το κολλημα  της με τον τερρυ-που δεν μπορω αλλα τεσπα-,απο μονη της ειναι γλυκαναλατη σε σημειο σιχαματος,ωραιοπαθης χωρις τελικα να ειναι τοοοοσσοοο ωραια! ( το κρανιο της θυμιζει αλιεν με περουκα!)ειναι δολοπλοκα και υπουλη,κλαψιαρα,ψωνιο,εκνευριστηκα αγενης(σκαει μυτη στο σπιτι του την ωρα που κοιμαται και τον ξυπναει! οιμε!!!
Ενα βημα ακομη και η τυπσσα θα πρεπε να ειναι κλεισμενη στο ψυχιατρειο!!!hehe 
Απο την αλλη η Ελιζα που ανεφερατε κοριτσια παραπανω ναι ειναι αντιπαθητικη με Α κεφαλαιο, αλλα τουλαχιστον ειναι ενας γνησιος κακος χαρακτηρας ανιμε, και οχι μια φτηνη απομιμηση γλυκειας κοπελας που για την αγαπη της εχασε ακομη και το ποδι της!!! ( σιγα και μην το πιστευα! αν ηξερε το αλιεν=σουζι οτι θα γινοταν κουτση σιγα μην τον εσωζε!)Razz Razz
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 12:48 pm

Συμφωνώ απολύτως με Πάπι...στο 100%!!!!!
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

Αριθμός μηνυμάτων : 3110
Τόπος : Αθήνα
Χιούμορ : ακόμα και στα δύσκολα!

#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 2:51 pm

προσκυνω παπι!! worship worship worship 
http://terry.forumgreek.com/
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 9:15 pm

Κι εγώ να την προσκυνήσω ήθελα και δεν έβρισκα το εμότικον...lol! lol! lol! lol! lol! 
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 9:57 pm

haha haha haha 
papirous
Otaku Legend
Otaku Legend

#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Ιουλ 25, 2013 10:08 pm

lol! lol! lol! lol! 
καλε κορτσουδια αν ειναι να με προσκυνατε να βριζω το τσοκαρο ολη μερα καθε μερα!!!!haha haha haha haha
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Παρ Ιουλ 26, 2013 1:11 am

αφού ξέρεις τι να κάνεις lol!
nansecrets
Otaku Devotee
Otaku Devotee

#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Παρ Ιουλ 26, 2013 2:50 am

με τας ευχας μου!! headbanging 
souka
Otaku Addict
Otaku Addict

#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Κυρ Ιουλ 28, 2013 9:14 pm

Και με τις δικές μου ευχές...lol! lol! 
Dirkios
come-acrosser
come-acrosser

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2015
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Χιούμορ : https://www.youtube.com/watch?v=1w_XuOBnUAg&spfreload=10

#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τρι Μαϊος 05, 2015 10:35 pm

Εγώ δεν έχω έναν μόνο , αλλα καμιά εικοσαριά απ όσα anime έχω δει ως τώρα! Οι τοπ 4 είναι οι εξης :

1)Makoto Itou (School Days)
Στην αρχή φαινόταν  μια χαρά, μετά  ........ ας μην το αναλύσω καλύτερα! Πραγματικά απο τους χειρότερους και πιο αντιπαθητικούς χαρακτήρες σε ανιμ

2) Near (Death note)

Επικές ''μάχες'' Light και L στην αρχή και τελικά μπαίνει στο παιχνίδι και αυτός. (Δεν μου άρεσε απο την πρώτη στιγμή που τον ειδα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])
Γενικά γνώμη μου είναι πως το ανιμ έπρεπε να τελειώσει εκεί που νικούσε ο Light η έστω να νικούσε ξανά και να τον σκότωνε κάτι άλλο η μολις νικούσε τον L και βόλευε  όλους τους εγκληματίες κτλ κτλ να συνειδητοποιούσε οτι το μοναδικό κακό πλέον που έμενε επάνω στην γη είναι ο ίδιος και να το τελείωνε μονος του (το οποιο θα μου αρεσε και προσωπικά σαν σεναριο)  . Σαν συνεχιστής του ''εργου'' του L νομίζω πως γενικά δεν έπεισε και ιδιαίτερα (βλέποντας και ψάχνοντας σε αρκετά site ειδα οτι συμφωνούν αρκετοί) και σαν σενάριο ήταν κάπως off σε μερικά σημεία, όπως για παράδειγμα(καποια απο αυτά) το πως ξέφυγαν απο τον ουρανοξύστη  και στο τέλος οπου μου θύμισε την κολοκυθιά [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

3) Yukiteru Αmano ( Mirai Nikki )

Για αυτόν έχω πολύ λίγα λόγια να πω (τα οποία είναι αυτά που έλεγα κατα την διάρκεια που το παρακολουθούσα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.])
''Έλα τωρα, αλήθεια ;''
Είπαμε να κάνεις τον πρωταγωνιστή αδύναμο αλλα όχι και κλαψιάρη-κακομοίρη κτλ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Γενικά αν δεν ήταν η Yuno ίσως να μην έβλεπα καν το συγκεκριμένο ανιμε!

4)Seishin Muroi (Shiki)

Θα μπορούσα να τον συμπαθήσω τον συγκεκριμένο κατανοώντας οτι είναι ιερέας αρα προσπαθεί να κάνει αυτό που είναι ηθικά σωστό  αλλα μόνο αυτό δεν έκανε τελικά... Προδίδει το χωριό του, τους δικους του και τους φίλους του για να σώσει αυτήν που ευθύνεται για τον θάνατο τόσων και τόσων? Just no , man [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τρι Μαϊος 05, 2015 11:01 pm

hopeless hopeless hopeless hopeless hopeless  μπορει να μου εξηγήσει κάποιος πως είναι δυνατόν να αναφέρει 4 άνιμε, όχι 1 αλλά 4, ο dirkios και εγώ να μην έχω δει - διαβάσει κανένα???? μα να μη μπορώ να πω μία άποψη???? αρχίζω να αισθάνομαι ότι έχω μείνει πίσω!
papirous
Otaku Legend
Otaku Legend

#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τρι Μαϊος 05, 2015 11:34 pm

eva έγραψε:
hopeless hopeless hopeless hopeless hopeless  μπορει να μου εξηγήσει κάποιος πως είναι δυνατόν να αναφέρει 4 άνιμε, όχι 1 αλλά 4, ο dirkios και εγώ να μην έχω δει - διαβάσει κανένα???? μα να μη μπορώ να πω μία άποψη???? αρχίζω να αισθάνομαι ότι έχω μείνει πίσω!

haha haha haha haha haha haha

τωρα εγω θα φταιω να το πω ξανα?!.......... bakagirl bakagirl bakagirl

γιατι εισαι shoujo μανα δεν τα εχεις δει, σαν και μενα!!! lol! lol! lol! lol!

αν και γω death note ειδα!Razz

καιρος να καλεσουμε την angel να μας δωσει τα φωτα της!!! idea idea idea
eva
Otaku Total Freak
Otaku Total Freak

#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Τρι Μαϊος 05, 2015 11:41 pm

haha haha haha haha haha haha haha haha haha

δεν μπορεί, σε τόσα που έχω διαβάσει θα υπάρχει και κάποιο που δεν θα είναι shoujo !! 

νομίζω ότι πρέπει να το ψάξω!
Dirkios
come-acrosser
come-acrosser

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2015
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Χιούμορ : https://www.youtube.com/watch?v=1w_XuOBnUAg&spfreload=10

#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Μαϊος 07, 2015 2:26 am

Γενικά σε ότι shoujo έχω δει δεν βρήκα κανέναν/μια που να αντιπαθώ ! ( Suki-tte Ii na yo , Kaichou wa Maid-sama , Kimi ni Todoke ,Itazura na Kiss,Lovely Complex) .Αν και στο τελευταίο μας τάραξε στο κλάμα η πρωταγωνίστρια ήταν συμπαθής κατα τα άλλα.. Και οι γκριμάτσες που έκανε ήταν όλα τα λεφτά! lol!
Aperiol
Mellow Admirer
Mellow Admirer

Αριθμός μηνυμάτων : 219
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2013

#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο πιο αντιπαθητικός χαρακτήρας   Πεμ Μαϊος 07, 2015 7:28 am

Dirkios έγραψε:
Εγώ δεν έχω έναν μόνο , αλλα καμιά εικοσαριά απ όσα anime έχω δει ως τώρα! Οι τοπ 4 είναι οι εξης :

1)Makoto Itou (School Days)

2) Near (Death note)

3) Yukiteru Αmano ( Mirai Nikki )

4)Seishin Muroi (Shiki)

Makoto Itou: Κονταροχτυπιέται με το ίδιο το anime για το ποιος είναι χειρότερος. Μερικοί χαρακτήρες φτιάχνονται επίτηδες αντιπαθητικοί, μερικοί είναι αναλόγως από ποια σκοπιά τους βλέπεις. Η περίπτωση αυτού του τυπά όμως είναι απλά: ο πιο ο,τι να'ναι χαρακτήρας ανάμεσα σε ό,τι να'ναι χαρακτήρες σε ένα ο,τι να'ναι anime. Το καλύτερο κομμάτι του anime ήταν το τέλος. Υπο άλλες προϋποθέσεις θα μου φαινόταν απλά γελοίο, αλλά μετά από κάμποσα επεισόδια βαρεμάρας με έκανε να νιώσω ότι το anime νίκησε στην παραπάνω μάχη.

Near: αντιπαθητικός γιατί το DN από ένα σημείο και μετά το έχασε. Έπρεπε να τέλειωνε με θάνατο L και Light χωρίς κομπαρσιλίκια.

Yuki: Αυτός είναι ένα ωραιότατο παράδειγμα για αυτό που εξήγησα παραπάνω. Εάν απομονώσεις τον χαρακτήρα από το anime είναι ο,τι χειρότερο. Η ύπαρξη αυτών των στοιχείων του χαρακτήρα του όμως ήταν αναγκαία για να σταθεί δίπλα στην Yuno imo. Δεν τον αντιπάθησα αλλά ούτε και τον συμπάθησα. Ούτε και πέρναγε αδιάφορος. Δεν θυμάμαι την εξέλιξή του. Έχω την εντύπωση ότι στο τέλος έγινε λίγο άντρα αλλά μπορεί να μη θυμάμαι καλά.

Muroi: Το Shiki μοιραία σε "σπρώχνει" να πάρεις τη μεριά των ανθρώπων. Επειδή όμως είναι σωστό anime σου δίνει την δυνατότητα να καταλάβεις και την μεριά των άλλων. Και σου δίνει κι έναν χαρακτήρα που να το κάνει.

Spoils:

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Aperiol στις Πεμ Μαϊος 07, 2015 9:50 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek Otaku Network :: Anime :: Anime Γενικά-